GOSICK – Yüksek Puanlı Farklı Bir Anime Arayanlara

Farklı türde bir anime arıyorsanız doğru yerdesiniz. 2011 yılına ait olan bu anime; tam 24 bölümden meydana gelmektedir. Gosick, tarihi konusunun yanı sıra dram ve romantizm öğeleri de içermektedir. Diğer animeler ile kıyaslandığında son derece yüksek bir puana sahip olduğunu da eklemeliyiz.

gosick

Gosick Animesinin Konusu Nedir?

Anime; 1924 yılında geçiyor. Bu tarihte okuduğu okulda son derece yüksek notlara sahip olan Kujou Kazuya; Avrupa’nın en küçük ülkelerinden birisi Sauville’de bulunan son derece prestijli bir okul olan St.Marguerite akademisine kayıt olmaktadır. Kazuya; aynı zamanda son derece başarılı bir askerin oğludur. Akademide eğitim gördüğü sırada Victoruqie de Blois isimli bir kızla tanışır. Bu kızın son derece farklı özellikleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, oyuncak bebekten farksız cildiyle tüm dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bunun yanı sıra, Kazuya ile aynı okulda okumasına rağmen okula hiç gitmemeyi tercih etmektedir. Vaktinin çoğunu kütüphanede geçirir. Önemli eserleri okur ve aynı zamanda hiç kimsenin çözemediği gizemli olaylar üzerinde çalışır.

Kazuya ile Victoruqie arasında bir süre sonra yakınlaşma başlayacaktır. Ancak, ikili arasındaki yakınlık; onları başlarına gelmesi muhtemel olaylardan koruyamayacaktır. Animenin hem gizemli hem de dram dolu bir yönünün olduğunu söylemeliyiz. İzleyicileri ilk başlarda sıkan bir yapısı olsa da bir süre sonra konusuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bölümler ilerledikçe tüm sırların çözülmesi son derece heyecan verici olmaktadır.

Bones stüdyosu tarafından üretilen animenin türleri arasında gizem, tarih, dram ve romantizm var. Siz de bu animeyi izleyip yorumlarınızı yazarsanız seviniriz.