Kakumeiki Valvrave (Valvrave the Liberator) – Anime İnceleme

Aylar sonra Mecha Yazı Dizisi’ne kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bir gün arkadaş ortamında hoş sohbet zaman geçirirken arkadaşın birinin ortaya atılıp Code Geass‘den daha iyi bir mecha serisi var diyorlar” demesiyle merak edip ismini aldığım bu serinin Kakumeiki Valvrave olduğunu öğrendim. Eve geldiğimde ise ilk işim seriyi izlemek oldu.

Kakumeiki Valvrave izle 2 anime

Toplamda 2 sezondan oluşan 2013 yapımı olan Kakumeiki Valvrave aksiyon, bol mecha, arada yüzeysel romantizm ögeleri ile sizleri ekran başına kitleyip, hızla kendini izlettirecektir. Hikayemiz uzay gelişim çağında artık insanların dünyadan göçüp uzaya yerleşip, koloniler kurması ile başlıyor. Egemenlik 2 bloğa bölünmüş olup askeri güç Dorushia ve Atlantik Amerika Devletleri arasında gidip gelirken hikayemiz ise  tam ortalarında ise etliye sütlüye karışmayan, ekonomik olarak kafası rahat ve refah olan Jiouru adlı bölgede geçiyor. Ee mecha olupta kahramanlarımız liseli olmasa olur mu? Tabi ki de böyle bir durum beklenemez, asıl kahramanımız Haruto Tokishima olayların gölgesinde kendini bulacak, kurtarıcımız kendileri olacaktır.

Kakumeiki_Valvrave_promotional_poster_Season_2

Hikaye kendi halindeki yaşam kapsülüne uzaktan bakış ile başlar, kapsüle sızmakta olan lise öğrencisi kılığına giren Dorushia Ajanlarının göstererek başlıyor. Ajanlar koloniye girerek Jiouru’nun en büyük silahı olan mechaları ele geçirmek üzereyken ters giden olaylar üzerine robotlar yer yüzüne çıkar. Dorushia Ordusu ise operasyon ile kapsüle girerek her yeri ele geçirmek üzereyken Haruto’nun kalbini kaptırdığı bir tanecik yari Shoko yardıma gitmek üzereyken arabayla birlikte havaya uçar. Kendini kaybeden kahramanlarımız ”Allah’ınız yok mu ulan” diye bağırarak prototipe girer. Tam havaya uçacakken ”İnsanlığınızı kaybeder misiniz?” yazısına tıklayarak belkide kendinden vazgeçerek Shoko’nun intikamını almak için istilacı ordunun hakkından gelen Haruto, daha önce kapı anahtarlarını kaptırdığı L-Elf ile karşılaşır. ”Haklısın dostum, zafere gitmek için söylediğin gibi fedakar olmalısın” derken L-Elf’in soğuk bıçağını karnında hisseder ve hikayemiz bu şekilde başlamış olur.

Kakumeiki Valvrave izle

Kakumeiki Valvrave hakkında kişisel yorumum; Büyük bir beklenti ile ekranın karşısına geçip, bana abur cubur aldırmasına vesile olan bu yapımın dinamikleri konusunda ve sürekliliğine diyecek laf bulamıyorum. Fakat hak etmediği bir şey var ki, o da Code Geass varken en iyi mecha serisi ödülü. Karakterlerinden tutun, kullanılan müzikler ve alt yapıları gerçekten kaliteli ve övülmeye değer. Hikayeyi spoiler verme korkumdan dolayı kısa keserek anlatmama istinaden eğer mecha serilerine ilgi duyuyorsanız mutlaka bu seriyi izleyiniz. İyi seyirler.

 

Anime sever bir veteriner hekim.