DAGASHI KASHI | Bol Şekerli Bir Seri

İzlerken canınızın bol bol şeker çekmesine neden olabilecek, samimi ve bir o kadar da eğlenceli sayılabilecek animemiz Dagashi Kashi 2016 kış sezonu ilk 2 bölümüyle bizlere merhaba dedi. Komedi ve shounen ögelerini barındıran serimiz çılgın karakterlerin komik duruma düştüğü samimi bir seri olarak dikkatimizi çekmeyi başardı.

Dagashi Kashi Episode 02 Subtitle Indonesia

Şekerleme? Hindistan Cevizi?

Adı her ne kadar hindistan cevizine benzesede gelecekteki kariyer hedefi mangaka olmak olan baş karakterimiz Shikada Kokonotsu bir şekerci varisidir. Çılgın ve ünlü bir şekerleme dükkanı sahibi babası You-kun’un esas amacı, nesilden nesile aktarılan dükkanı 9.varis Shikada’ya bırakmaktır. Shikada ise şekerlemelerle uğraşmak yerine ünlü bir mangaka olmak için çaba sarfetmektedir. Bir gün manga alıştırmalarına devam eden kahramanımız, babasının aniden odaya dalarak onu ikna etmeye çabalamasından bıkmış olacak ki babasının işi çıkmasından dolayı kendini dükkana bakarken bulur. O sırada ise ana karakterlerimizden çılgın ve sevimli Shidare Hotaru içeriye girer. Shikada’yı babası You-kun zanneden Hotaru ona şekerlemeler üzerinden kombinasyonlarla meydan okur. En son Shikada’nın yaptığı kombinasyonu afiyetle yerken Shikada’dan gerçeği öğrenir ve You-kun’u beklemeye başlar.


You-kun geldiğinde ağzındaki baklayı çıkartan ve kendisini Shidare Şekerleme Şirketinin varisi olduğunu açıklayan Hotaru, You-kun’u şirketlerinde çalışması için ikna etmeye çalışır. Teklifi reddeden You-kun dükkanı bırakamayacağını söyler fakat Shikada dükkanın başına geçerse teklifi kabul edebileceğini söyler. Shikada ise böyle bir şey olmayacağını, kendisinin bir mangaka olmak istediğini her ikisine de üstüne basa basa tekrarlar. Acaba Hotaru Shikada’yı ikna edip dükkanın başına geçirebilecek midir yoksa Shikada Kokonotsu hayalinin peşinden mi gidecektir hep beraber göreceğiz.

[Commie] Dagashi Kashi - 01 [5E2703CE].mkv.A9D353E6

Mini Yorum

Uzun zamandır Gintama haricinde komedi türünde sade ve ecchisiz bir seri çıkmıyordu, bu seri ile bu boşluğun kapanacağını düşünüyorum. Son yıllarda komedi türü ya romantik komedi olarak servis ediliyordu ya da abartılı ecchi sahneleri ile izleyicilere sunuluyordu. Fakat işleyişi güzel ve senaryosu sade olan Dagashi Kashi animesi biraz olsun beklentilerimizi giderecek gibi gözüküyor. Seriyi güncel takip edecek arkadaşlara şimdiden iyi seyirler.

Diğer anime incelemeleri için tıklayın

Anime sever bir veteriner hekim.