Yeraltı Dövüşçüleri BAKİ Animesi Fragmanında Karşımıza Çıkıyor

Keisuke Itagaki’nin Baki (New Grappler Baki: In Search of Our Strongest Hero) mangasından uyarlanacak olan yeni animeye ait  tanıtım videosunu Salı günü yayınlandı. Websitesinde ayrıca videoda tüm kadro üyeleri ve seride olan arena dövüşçülerini görüyoruz.

Video aşağıda

 

Takayuki Sugo tarafından seslendirilen Doppo Orochi,  Shinshinkai ‘nin kurucusu.  Savaş Tanrısı ve Adam Yiyen Orochi lakaplarına sahip. Göz bandı ve kel kafası aslında  Street Fighter serisindeki Sagat’ı andırıyor.

Bin Shimada tarafından seslendirilen Gōki Shibukawa, Shibukawa (aikidō’nun bir tarzı) tarzında ustalaşmış.

Rikiya Koyama tarafından seslendirilen Kaiō Retsu, Çin dövüş sanatlarından Kaio adı verilen bir güreş stilinde usta.

Takuya Eguchi tarafından seslendirilen Kaoru Hanayama, Japonya’nın en iyi dövüşçüsü ve 15 yaşındayken Hanayama grubunun ikinci yöneticisi  olmuş biri.


Nobunaga Shimazaki tarafından seslendirilen Baki Hanma. Daha önce Masami Kikuchi  tarafından seslendirilmişti.

 Diğer karakterler ise şöyle;

Kenjiro Tsuda – Sikorsky

Takehito Koyasu – Doyle

Issei Futamata as Yanagi Ryūkō

Banjou Ginga – Dorian

Chafurin – Speck

baki izle

 

Netflix, Japonya’da ilk gösterimini yapacak olduğu animeyi 26 bölüm olarak sunacak.

Animenin hikayesi şu şekilde :

Bakı Hanma, dünyadaki en güçlü savaşçı olan babası Yujiro Hanma’yı geçmek için tüm gücüyle çalışmaktadır. Onun namını duyan şiddetli ve acımasız beş azılı (yukarıdakiler) Baki ile yüzleşmek için bir araya gelir, eşsiz güçleri ve yetenekleri yaşamlarını renklendirmemekte olduğu için  Bakı’yi yenmenin umuduyla onu aramaya başlarlar. Diğer yeraltı savaş sanatı ustaları da bu beşliye karşı Baki’nin yanında savaşmak için toplanır: Kaoru Hanayama, Gouki Shibukawa, Retsu Kaioh ve Doppo Orochi. Bu ölümcül mahkumlar ve Baki’nin yandaşları arasında destansı bir dövüş başlar.