THE WOLF AMONG US 2 Çıkış Tarihi ERTELENDİ

Popüler Telltale macera oyunu The Wolf Among Us, stüdyonun bir açıklamasına göre artık 2018’de piyasaya sürülmeyecek. Bunun nedeninin Telltale içerisinde gerçekleşen “birkaç temel değişiklikten” dolayı olduğu söylentiler arasında. The Wolf Among Us: Season 2 2019’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Telltale bu ekstra zamanı sadece The Wolf Among Us’ın ikinci sezonunu hazırlamak ve cilalamak için değil, aynı zamanda beklenenden daha fazlasını önümüze koymak için kullanacak gibi görünüyor. İşte Telltale’in oyununun ertelenmesine ilişkin tartışmasının bir parçası:

“Nihayetinde amacımız, The Wolf  Among Us’a gösterdiğiniz tutkuya yakışacak bir deneyim sunmak, ve bu ek aylar bize bunu yapmamız için gerekli zamanı verecektir. Oyunun şu ana kadar nasıl ilerlediğiyle ilgili son derece hevesliyiz ve daha da derine inmek için sabırsızlanıyoruz.”

Telltale “yolu daha da uzattıkları” için hayranların sabrını taktir ettiğini ekliyor konuşmalarında. Daha fazla The Wolf Among Us 2 ile alakalı haberleri bu yılın sonuna kadar duyacağımıza da söz verdiklerini eklemek isterim. Ama E3 içinde The Wolf Among Us’ı görüp göremeyeceğimizden emin değiliz. Bu nedenle beklentilerimizi buna göre yönetmek muhtemelen daha sağlıklı olacaktır.

The Wolf Among Us’ın ilk olarak 2013’ten 2014’e kadar yayımlanan beş bölümü, öyküsü ve yazımı için birçok ödül adayının yanı sıra ortalamadan daha iyi eleştiriler almıştı. Başarısına rağmen, Telltale o dönemde çok sayıda büyük fırsatlar ile uğraşmaktaydılar. İkinci bir sezon düşünülüyordu belki ama diğer Telltale projelerine yer açmak için bir kenara bırakılmıştı The Wolf Among Us

The Wolf Among Us 2’nin en sonunda 2017’de duyurulduğunda birçok hayranı bunun için sevinmiş ve oldukça şaşırmıştı. The Wolf Among Us’ın dayandığı Fables çizgi roman dizisi 2015’te sona ermişti ve birçok kişi Telltale’in diziye geri dönmesini beklemiyordu. Telltale’deki işten çıkarmalar, The Wolf Among Us’ın ikinci sezonunun iptal edilebileceği dedikodularını çıkardıysa da artık böyle bir durum söz konusu olmadığını çok iyi biliyoruz.

THE WOLF AMONG US 2 çıkış tarihi

Telltale Games’in, projeyi geciktirirken ki amacının aslında oyunun hala geliştirme aşamasında olduğunu ve bunun için büyük planların olduğunu onayladığında hayranların arasında neredeyse büyük bir rahatlama oldu. Bigby ve Snow White severler, sezon iki için biraz daha beklemek zorunda kalacak.

The Wolf Among Us 2, 2019’da piyasaya sürülecek. Çıkacağı platformlar resmi olarak daha açıklanmadı.