Kış Sezonunun Hit Animesi VIOLET EVERGARDEN Devam Edecek!

Violet Evergarden‘ın resmi twitter hesabı aşağıdaki tweet ile yepyeni bir Violet Evergarden animesi projesinin müjdesini verdi.

Tweet’te yeni animenin TV dizisi mi, OVA mı yoksa sinema filmi mi olacağına dair herhangi bir bilgi yok.

Yeni animenin yapıldığının ipucu aslında Violet Evergarden Gaiden romanının kaplamasında verilmişti. Bu kitap küçük yan hikayeleri içerdiği için bahsi geçen yeni animenin konusunu oluşturması ise pek olası değil.

Violet Evergarden pek çok yönüyle kaliteden ödün vermeyen bir yapım olarak dikkat çekti geçtiğimiz sezon. Esas kaynağı hafif roman (light-novel) olan anime 2014’te 5.si yapılan Kyoto Animasyon Ödülleri’nin roman kategorisinde büyük ödül kazandı ve roman, senaryo ve manga kategorilerinin herhangi birinde büyük ödül kazanan ilk ve tek yapım oldu. Kyoto Animation tarafından 25 Aralık 2015 tarihinde hafif romanı yayınlandı ve geçtiğimiz ocak ayında da 14 bölümden oluşan animesi yayınlanmaya başladı. Bu yazımızın yayınlandığı tarih itibariyle animenin 13. bölümü yayınlandı.

VIOLET EVERGARDEN
Roman Görsellerinin Çizeri Akiko Takase’nin Çizimi

KyoAni zaten animasyon kalitesiyle en beğenilen stüdyolar arasında. Çok fazla stüdyo takip etmeyen okuyucularımız için Koe no Katachi (A Silent Voice), Clannad ve Clannad After Story ve Suzumiya Haruhi no Yuutsu (The Melancholy of Haruhi Suzumiya) gibi başyapıtların KyoAni’nin elinden çıktığını söylersek yapabileceklerini zaten özetlemiş oluruz.

Violet Evergarden’da ise KyoAni alıştığımız animasyon kalitesinin de üstüne çıkarak çizgiyi yukarılara taşıdı. Görsel anlamda, anladığımız kadarıyla Netflix‘ten de aldığı güçle, sinema yapımı kalitesinde bir yapım ortaya koydular. Bu denli iddialı yatırım alması ise elbette ödüllü güçlü hikayesinin sonucu.

Dram türünde olan yapım alternatif bir dünyada yaşanan savaş sonrası zamanları konu alıyor. Baş rolüne ise savaşta büyük beceri göstermiş fakat çarpışmalar sırasında her iki kolunu da kaybetmiş çocuk asker Violet’i oturtuyor. Hayatı boyunca savaştan başka bir şey görmemiş, çocukluğun ve sevginin ne olduğuna dair bile herhangi bir fikri bulunmayan Violet’in savaş sonrası yaralarını saran bir dünyada kendini ve yerini aramasını konu alıyor.

Bu haber hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Dışında çıtır çıtır sosyallik çikolatası, içi yumuşacık geek kreması.