Vikinglerle Bir Yolculuk; VINLAND SAGA Animesinin İlk Tanıtım Videosu

Makoto Yukimura’nın Vinland Saga mangasının Tv Animesi’nin resmi web sitesinde animenin tanıtım videosu ve yeni bir görsel yayınlandı.Sitede ana kadronun seslendirme sanatçıları  ve animasyon kadrosundan isimler duyuruldu.

 

Başrol Oyuncuları:

Thorfinn (küçüklüğü) rolünde Shizuka Ishigami


Thorfinn rolünde Yūto Uemura


Thors rolünde Kenichirou Matsuda


Serinin müziklerini Yutaka Yamada (Tokyo Ghoul, Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai) yapacak. Ken Hashimoto ise renk tasarımcısı olarak görev alacak. Yuuki Kawashita görüntü yönetmeni olarak, Kashiko Kimura ise kurgucu olarak bulunacak. Shōji Hata ise Sound Team Don Juan’da ses yönetmenliğini yapacak.

 

Animenin resmi twitter hesabından başrol oyuncuları ve Yamamda’dan ingilizceye çevrilmiş açıklamalar paylaşıldı. Animenin Twitter hesabını takip edenlere ve 9 Şubat 18:00’dan önce postu retweet edenlere Japan Time , 3 başrol oyuncusunun imzasının bulunduğu 3 poster paylaşacak.

 

Kodansha Comics seriyi 2013 yılında Güney Amerika’da yayınlamaya başladı, Japonya’daki 19. ve 20. ciltleri içeren,10. cildini (çoklu ciltller içeriyor bu basımlar) Haziran ayında yayınladı.

Hikaye şöyle:
Thorfinn, Vikinglerin en büyük savaşçılarından birinin oğludur, ancak babası paralı askerlerin lideri Askeladd tarafından savaşta öldürüldüğünde, babasının intikamını almaya yemin eder. Thorfinn Askeladd’la kapışma şansını elde etmek için Askeladd’ın paralı askerler topluluğuna girer ve kendini İngilterenin tahtı için yapılan bir savaşta bulur. Planetes’in mangakasından destansı ve merakla beklenen bir hikaye.

Daha önce açıklandığı gibi Shuhei Yabuta (Inuyashiki Last Hero yönetmeni ve Attack on Titan 3D yönetmeni) Wit Studio (Attack on Titan, Kabaneri of the Iron Fortress, The Ancient Magus’ Bride) çatısı altında serinin yönetmenliğini yapacak. Hiroshi Seko (Banana Fish, Ajin – Demi-Human) ve Kenta Ihara (Saga of Tanya the Evil) senaristliğini yapacaklar.Takahiko Abiru (Hunter × Hunter animasyon yönetmeni) karakter tasarımlarını yapacak. Bamboo tasarımdan ve MAD BOX’da özel efektlerden sorumlu olacak.

Anime televizyonda yayınlanacak ve bu yıl Japonya ve diğer ülkelerdeki internet üzerinden canlı yayınlar sadece Amazon Prime üzerinden yapılacak.

Manga 2012 yılında Kodansha’nın 36. Geleneksel Manga Ödülleri’nde En İyi Manga ödülünü aldı. Seri, 2009 yılında Kültür Bakanlığı’nın 13. Japonya Medya Sanatları Festivali Ödüllerinde manga dalında Büyük Ödül’ü kazandı.

Kaan Akgündoğdu
My name is Yoshikage Kira. I'm 33 years old. My house is in the northeast section of Morioh, where all the villas are, and I am not married. I work as an employee for the Kame Yu department stores, and I get home every day by 8 PM at the latest. I don't smoke, but I occasionally drink. I'm in bed by 11 PM, and make sure I get eight hours of sleep, no matter what. After having a glass of warm milk and doing about twenty minutes of stretches before going to bed, I usually have no problems sleeping until morning. Just like a baby, I wake up without any fatigue or stress in the morning. I was told there were no issues at my last check-up. I'm trying to explain that I'm a person who wishes to live a very quiet life. I take care not to trouble myself with any enemies, like winning and losing, that would cause me to lose sleep at night. That is how I deal with society, and I know that is what brings me happiness. Although, if I were to fight I wouldn't lose to anyone.