Vikinglerle Bir Yolculuk; VINLAND SAGA Animesinin İlk Tanıtım Videosu

Makoto Yukimura’nın Vinland Saga mangasının Tv Animesi’nin resmi web sitesinde animenin tanıtım videosu ve yeni bir görsel yayınlandı.Sitede ana kadronun seslendirme sanatçıları  ve animasyon kadrosundan isimler duyuruldu.

 

Başrol Oyuncuları:

Thorfinn (küçüklüğü) rolünde Shizuka Ishigami


Thorfinn rolünde Yūto Uemura


Thors rolünde Kenichirou Matsuda


Serinin müziklerini Yutaka Yamada (Tokyo Ghoul, Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai) yapacak. Ken Hashimoto ise renk tasarımcısı olarak görev alacak. Yuuki Kawashita görüntü yönetmeni olarak, Kashiko Kimura ise kurgucu olarak bulunacak. Shōji Hata ise Sound Team Don Juan’da ses yönetmenliğini yapacak.

 

Animenin resmi twitter hesabından başrol oyuncuları ve Yamamda’dan ingilizceye çevrilmiş açıklamalar paylaşıldı. Animenin Twitter hesabını takip edenlere ve 9 Şubat 18:00’dan önce postu retweet edenlere Japan Time , 3 başrol oyuncusunun imzasının bulunduğu 3 poster paylaşacak.

 

Kodansha Comics seriyi 2013 yılında Güney Amerika’da yayınlamaya başladı, Japonya’daki 19. ve 20. ciltleri içeren,10. cildini (çoklu ciltller içeriyor bu basımlar) Haziran ayında yayınladı.

Hikaye şöyle:
Thorfinn, Vikinglerin en büyük savaşçılarından birinin oğludur, ancak babası paralı askerlerin lideri Askeladd tarafından savaşta öldürüldüğünde, babasının intikamını almaya yemin eder. Thorfinn Askeladd’la kapışma şansını elde etmek için Askeladd’ın paralı askerler topluluğuna girer ve kendini İngilterenin tahtı için yapılan bir savaşta bulur. Planetes’in mangakasından destansı ve merakla beklenen bir hikaye.

Daha önce açıklandığı gibi Shuhei Yabuta (Inuyashiki Last Hero yönetmeni ve Attack on Titan 3D yönetmeni) Wit Studio (Attack on Titan, Kabaneri of the Iron Fortress, The Ancient Magus’ Bride) çatısı altında serinin yönetmenliğini yapacak. Hiroshi Seko (Banana Fish, Ajin – Demi-Human) ve Kenta Ihara (Saga of Tanya the Evil) senaristliğini yapacaklar.Takahiko Abiru (Hunter × Hunter animasyon yönetmeni) karakter tasarımlarını yapacak. Bamboo tasarımdan ve MAD BOX’da özel efektlerden sorumlu olacak.

Anime televizyonda yayınlanacak ve bu yıl Japonya ve diğer ülkelerdeki internet üzerinden canlı yayınlar sadece Amazon Prime üzerinden yapılacak.

Manga 2012 yılında Kodansha’nın 36. Geleneksel Manga Ödülleri’nde En İyi Manga ödülünü aldı. Seri, 2009 yılında Kültür Bakanlığı’nın 13. Japonya Medya Sanatları Festivali Ödüllerinde manga dalında Büyük Ödül’ü kazandı.