THE RISING OF THE SHIELD HERO Animesinin Yeni Açılış ve Kapanış Şarkılarını Seslendirenler Belli Oldu

Tate no Yuusha no Nariagari

Bu kış sezonu çıkan ve sezonun iddialı serilerinden olan Tate no Yuusha no Nariagari’nin (The Rising of the Shield Hero, Kalkan Kahramanı’nın Yükselişi) ikinci açılış ve kapanış şarkılarını kimlerin söyleyeceği belli oldu.

3 Nisan’da çıkacak olan 13. bölümle serinin açılış ve kapanış şarkıları değişecek. Fakat söyleyenler değişmeyecek. Serinin yeni açılış şarkısı “FAITH”i, ilkinde de olduğu gibi MADKID grubu seslendirecek. ”FAITH” öncelikle iTunes Store’da, 4 Nisan’da satışa sunulacak. Bir hafta sonra ise dijital müzik marketlerde ve online platformlarda yerini alacak.

İlk açılış şarkısı ”RISE” Nippon Columbia tarafından 6 Nisan’da Youtube üzerinden paylaşıldı ve görüntülenme sayısı 3.4 milyonu geçti.

Anime versiyonu:

İkinci kapanış şarkısı  “Atashi ga Tonari ni Iru uchini”yi (While I am next to you) ilk kapanış şarkısını da seslendiren  Maneki Kecak eski üyesi Chiai Fujikawa seslendirecek.

İlk kapanış şarkısı:

Anime versiyonu:

Serinin altyazı sitelerindeki çevirmeni olarak izlemenizi tavsiye ederim. Light Novel ve mangası ünlü bir seri, animesinin de puanı iyi.

Konusunu bilmeyenleri şöyle alalım:

Iwatani Naofumi, kahraman olmak için 3 kişi ile birlikte paralel bir dünyaya çağrılır ve bu çağrılan kahramanlar efsanevi ekipmanlarla donatılıdırlar. Kalkan Kahramanı olan Naofumi ise deneyimsizliği ve yetersizliğinden dolayı en zayıf kahraman olarak görülür ve ihanete uğrar. Kendine ihanet edenlerden intikamını almaya ant içer.
Böylece paralel dünyadaki kaderi başlar.

 

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.