TENSEI SHITARA SLIME DATTA KEN 2. Sezon İçin Yeşil Işık

İngilizce adı ile “That Time I Got Reincarnated as a Slime” animesinin resmi Twitter hesabında  Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. sezon için yeşil ışığın yandığı belirtti.  Sevilen animenin yeni sezonu önümüzdeki yıl gelecek.

 

Taiki Kawakami’nin mangası ayrıca yazar Fuse ve çizer Mitz Vah’ın light novel(hafif roman) serisi olan bu eser, geçtiğimiz yılın ekim ayında başlamıştı. 23. bölümü 11 Mart’da yayınlanmıştı. Sonrasında gelen 2 bölüm Kuro to Kamen(18 Mart) ve Velodra Nikki(25 Mart) tarihlerinde izleyicilere sunuldu.

Tensei Shitara Slime Datta Ken’in konusu:

Bilinci yerine geldiğinde gözlerini diğer dünyada açan beyaz yakalı memur, ana karakterimiz. Ancak dış görünüşü sümüksü bir madde şeklinde. Şeytan ırkının dostu haline gelmiş ve başkaları tarafından ele geçirilen yetenekleri zorla kullanılıyor. Serinin karakter tasarımları ve heyecanlı hareket sahneleri özenle ve titizlikle hazırlanmış. Bu şekilde karakterimiz türlü zorluklarla baş etmek üzere bir maceraya atılıyor.

Çizimlerini Taiki Kawakami’nin yaptığı manga uyarlaması Kodansha’nın Shonen Manga dergisi Aylık Shonen Sirius üzerinde 2015 yılından beri yayımlanıyor. Anime uyarlaması ise 8-Bit tarafından gerçekleştirilmiş ve 2018 Ekim ayından itibaren ekranlarda seyircisiyle buluşması planlanıyor.

Orijinal eser olan kitap sürümü 4.5 milyondan fazla satmış. 2017 en çok satan light novel tarzı eserler sıralamasında sekizinci sıraya yerleşmiş.

Tensei Shitara Slime Datta Ken 2. sezon 2020’de ekranlarda olacak.