ReLIFE Live-Action Film Uyarlamasında Orijinal Bir Son Olacak

Bir hap sayesinde karakterlerin gençliğine bir hikayeyi anlatan RELIFE serisine bir de film ekleniyor. Yani ReLife için live-action filmi gelecek!

Yayoiso’nin ReLIFE mangası live-action film olarak uyarlanacak. Çekimlerine Kasım ayının ilk günlerinde başlanacak olan filmin Japonya’da 15 Nisan 2017’de ilk gösterimini yapması planlanıyor. Filmde orijinal bir bitişi olacak.

ReLIFE Live-Action

ReLIFE Live-Action  filminde Taishi Nakagawa (live-action Prison School’da Kyō no Kira-kun)filmin kahramanı Arata Kaizaki’yi, Yūna Taira  da (live-action Ankoku Joshi’de  Aozora Yell) Chizuru Hishiro’yu canlandıracak. Filmi Takeshi Furusawa (live-action Clover’daki Another) yönetecek.

Yayoiso mangaya 2013 yılında, Comico ücretsiz manga uygulamasında başladı ve 2014 yılında manga fiziksel olarak yayımlanacağının sinyallerini verdi. 6 Ağustos’ta manganın 6. derlenmiş cildini Taibundo yayımladı. Crunchyroll ise mangayı dijital ve İngilizce olarak yayımladı.

ReLife

Bu yıl manganın anime uyarlaması yapıldı. Bütün bölümler Tv’de yayımlanmadan önce  Comico uygulamasında yayımlandı.  Crunchyroll tüm 13 bölümü Temmuz ayında bir seferde yayımladı. Animede Arata Kaizaki’yi canlandıran Kensho Ono, bu sonbahardaki sahne uyarlamasında rolünü tekrar canlandıracak.

Manganın kahramanı Arata Kaizaki, 27 yaşında bekar, işsiz ve ailesinden maddi desteği kesilmiş biridir. 3 ay önce ayrıldığı işinden dolayı yeni bir iş bulamaz ve kendini sıkışmış hisseder. Bir gece sonra lise arkadaşı Arata ile içki içerken Ryō Yoake adında bir adamla tanışır. Bu adam Arata’yı 17 yaşına geri döndürmeyi böylece hayatına baştan yön verebilmeyi teklif eder. Bu teklifi kabul eden Arata, lisede bir sınıfa katılarak, sosyal olarak beceriksiz, arkadaş özlemi çeken, sessiz güzellik Chizuru Hishiro ile tanışır. Onunla ve diğer sınıf arkadaşlarıyla bağlantısı sayesinde  Arata, bir yıl içinde gerçek hayatta mutlu bir yaşam için neyin eksikliği içinde olduğunu bulmalıdır.

Kaynak: ANN