One Piece ve Diğer Weekly Shonen Jump Serileri Artık Mangastream ve JaminisBox Tarafından Yayınlanmayacak

10 yıldır WSJ’ın (Weekly Shonen Jump) serilerinin illegal olarak yayınlanması Mangastream sitesinin kapanmasıyla artık sona erdi. Site bundan sonra One Piece ve diğer WSJ serilerinin raw hallerinden uyarlanan çevirileri yayınlamaya son verdi. Bunun ardından JaminisBox’da WSJ serilerini yayınlamayacağını duyurdu.
Mangastream sitesi tweetlerine kadar herşeyi kaldırıp hesabını gizli hale getirdi. JaminisBox ise Discord kanalı üzerinden gelecekteki servisleri hakkında bir duyuru yayınladı.

Mangastream And JaminisBox ile ilgili görsel sonucu"

Duyurusunda Mangastream gibi WSJ serilerinin yayınlanmasını iptal etikleri ama Webtoon ve diğer dergilerin (YJ, WSM vb. gibi) serilerinin yayınlanmaya devam edeceği belirtiliyor.
Duyuruda belirtilen asıl önemli kısım ise şöyle; 10 yıldır süren manga yayınlamalarının sonunun gelmesi mangakaları desteklemek olduğunu söylemek istiyoruz. Çeviri, düzenleme ve yayınlama açısından yeni bir çağa ön ayak olup hayranların ücretsiz, ulaşılabilir,daha kaliteli çevirilere sahip ve legal bir yolla mangakaları desteklemek amacımızdır. Manga Plus’un yayınlama işini daha üst bir seviyeye çıkarmasını umuyoruz.(Her şeyi zaman gösterecek)

weekly shonen jump ile ilgili görsel sonucu"
Bundan sonra JaminisBox aşağıdaki serilerin yayınlamasını yapmayacaktır:
– Black Clover

– We Can’t Study

– My Hero Academia

– One Piece

– The Promised Neverland

– Jujutsu Kaisen

– Samurai 8

– Dr Stone

– Dr Stone Reboot

Şimdi sizin aklınızda Mangadex, Kissmanga, Mangasee ve daha niceleri gibi sitelere ne olacak diye bir soru var.
Ne yazık ki bahsettiğimiz sitelerin çoğu mangastream tabanlı olarak raw hallerindeki scans’lara ulaşabildikleri ve kendi çeviri ekipleri olmadığı için onlarda bundan etkilenecekler. Ama ne olur ne olmaz diye hayranlar bu işi devam ettireceklerdir. Neyse Manga Plus’u daha denemedim ama denedikten sonra bir ara incelemesini yaparım.

Kaan Akgündoğdu
My name is Yoshikage Kira. I'm 33 years old. My house is in the northeast section of Morioh, where all the villas are, and I am not married. I work as an employee for the Kame Yu department stores, and I get home every day by 8 PM at the latest. I don't smoke, but I occasionally drink. I'm in bed by 11 PM, and make sure I get eight hours of sleep, no matter what. After having a glass of warm milk and doing about twenty minutes of stretches before going to bed, I usually have no problems sleeping until morning. Just like a baby, I wake up without any fatigue or stress in the morning. I was told there were no issues at my last check-up. I'm trying to explain that I'm a person who wishes to live a very quiet life. I take care not to trouble myself with any enemies, like winning and losing, that would cause me to lose sleep at night. That is how I deal with society, and I know that is what brings me happiness. Although, if I were to fight I wouldn't lose to anyone.