ONE PIECE Dünya Rekoru Kırdı! ODA’nın Muhteşem Başarısı…

popüler olan animeler

ONE PIECE dünya rekoru kırdı! Eiichiro Oda‘nın shounen manga serisi One Piece Guinness Dünya Rekorlar kitabına adını yazdırdı. Peki neydi bu rekorun adı?

“Tek yaratıcı tarafından oluşturulmuş ve en çok kopyası yayımlanmış manga serisi”

One Piece Aralık 2014’e kadar toplamda 320,866,000 kopya ile 1997 yılından beri yayınlanması ile bu rekorun sahibi oldu. Toplam 790 bölümlük bir seriden bahsediyoruz. Tabi ki animesinin de ne kadar uzun sürdüğünü takip edenler bilir.

Eiichiro Oda kutlamaya katılmadı fakat kutlama töreninde One Piece Tower‘da profesyonel cosplayerların sahne gösterileri gerçekleşti. Törene katılamayan Oda, baş editör Yoshihisa Heishi aracılığıyla verilen rekor sertifikası için teşekkürlerini iletti.

one piece dünya rekoru
One Piece Dünya Rekoru

Etkinliğe katılmasa da kendisi Haftalık Shounen Jump dergisine şunları söyledi:

“Guiness tarafından bu ödülü aldığım için çok teşekkür ederim. Manga, sadece zaman geçirme aracı olarak görülse de, manga sayesinde insanların birbiri ile arkadaşlık kurduğunu duymaktan çok mutluyum. Bu rekor sayısının aynı sayıda insanı birbirine bağlayabileceğini hissetmekteyim. Okuyucuların yanı sıra manga sektöründe yol gösteren seleflerimize ve destekçilere şükranlarımı sunuyorum”

Ne diyelim? Nice bölümlere ve nice sayılara One Piece.

Serinin Konusu nedir? – One Piece Dünya Rekoru

One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanan, Monkey D. Luffy ismindeki 17 yaşındaki bir gencin  zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını içermektedir. Korsan Luffy’nin en büyük isteği dünyanın en büyük hazinesi One Piece’i ele geçirmek ve sonunda Korsanlar Kralı olmaktır.

Manga serisi, Production I.G tarafından 1998’de bir orijinal video animasyonu olarak çıkmıştır. Toei Animation tarafından tüm Japonya’da yayın yapan Fuji Televizyonu’nda yayınlanan bir anime serisine ve birkaç bilgisayar ve de konsol oyununa uyarlanmıştır.

One Piece şu anda 23 ülkede 16 farklı dilde basılmaktadır ve anime serisi de 20 ülkede 13 dilde yayınlanmaya devam etmektedir.