HEYECANLANIN! 2018’de NETFLIX Bütçesinin Önemli Kısmı ANİME Departmanına Gidiyor!

Japan Times geçtiğimiz günlerde anime hakkında şirketin ilgisinden bahsetmek üzere Netflix Anime Operasyonları Yönetmeni Taito Okiura ile görüştü

 

TAITO OKIURA (Netflix Anime Operasyonları Yönetmeni)

Netflix‘in anime tasarımcısı olan Taito Okiura, Japan Times ile yaptığı yeni bir röportajda hem klasik programların bir ev sahibi hem de orijinal hikayelerin bir yapımcısı olarak anime izlenen platformların adanmışlığı hakkında konuştu.

Makaleye göre, sektörde on yılı aşkın tecrübeye sahip bir üretici ve girişimci olan Okiura, geçtiğimiz Ekim’e kadar ekibe katılmadan önce Netflix tarafından iki kez iş teklif aldı.

Netflix’in anime ile ilgili gerçekte ne kadar ciddi olduğuna emin olmadığımı söyledim. Sonra telefonu kapattım,”dedi Okiura Netflix‘in ilk iş teklifi hakkında.

Gerçi Netflix ısrarcıydı. Geçen yaz, Okiura popüler olan sitenin anime operasyonları için bir yönetmen arıyor olduğunu öğrendiğinde kendi adına inisiyatif aldı.

“Bu kez bana kalmıştı, dedi. “Kendime gerçekten inisiyatif uyguladım. Zamanlama doğruydu ve başkalarının bu işi yapmasını istemiyordum. “

Netflix, ortaklaşa ürettiği iki önemli anime uyarlamasını, sadece bu yıl piyasaya sürdü. Godzilla ve Devilman eleştirmenlerden büyük övgüler aldı.

devil man netflix ile ilgili görsel sonucu

Devilman‘ın güçlü cinsel ve şiddet sahneleri var, gerçek, ancak bu sahnelerin amacı insan doğasını tanımlamak” dedi Okiura. “Sanat için gerekli ise, buna izin verilmelidir.

Makaleye göre Netflix Japonya‘nın içerik kütüphanesi şu anda dünyanın en büyüğü ve ana üssü Netflix U.S‘i aşıyor ve yakın zamanda yavaşlamayacak gibi görünüyor. Cuma günü Netflix’te çıkacak bir sonraki anime dizisi A.I.C.O. 9 Mart’ta bizlerle olacak. Hadi fragmanına bir göz atalım.

Aico‘nun doğru bildiği her şey yalandı. Şimdi ailesini kurtarmak için patlamanın başladığı yere ulaşıp onu kesin bir şekilde durdurmak üzere bir dalgıç ekibine katılıyor.

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...