MY HERO ACADEMIA’nın Yeni Filmi Çıkıyor!

Kısa süredir yayımlanıyor olmasına rağmen büyük bir hayran kitlesi toplayan yeni Shounen serisi My Hero Academia,  animesinin geçtiğimiz yaz sezon finali yapmasından sonra bu yaz yeni filmi ile izleyicileriyle buluşacak. Kohei Horikoshi tarafından çizilen aynı isimli mangadan uyarlanan anime, “quirk” adı verilen süper güçlere sahip insanlarla dolu bir dünyada hiçbir gücü olmayan İzuku Midoriya’nın hikayesini konu alıyor.

Dünyadaki en güçlü kahramanlardan biri onu halefi olarak seçtiğinde hayatı tamamen değişen İzuku, kısa bir sürede kendini yeni bir okul, yeni bir güç, yeni dostlar ve tehlikeli yeni düşmanlar kazanmış halde bulur.

Yeni film merakla bekleniyor

2018 yaz döneminde vizyona girecek filmin hikayesi doğrudan mangaka Kohei Horikoshi tarafından yazılan materyalin bir uyarlaması olmamakla beraber, Horikoshi filmin senaryosunu kendisi yazıyor olacak.  Konuyla ilgili yapılan bir ropörtajda proje hakkında büyük heyecan duyduğunu belirten Kohei Horikoshi film üzerinde çalışmanın bir zahmet değil büyük keyif alarak yapmayı beklediği bir şey olduğunu ve film sayesinde mangada anlatılan hikayeleri detaylandırıp animede gördüğümüz karakterlerin geçmişlerini inceleyebilme fırsatı kazandığını da ekledi.

Kenji Nagasaki’nin yönettiği filmin senaryosunu Kohei Horikoshi’nin orijinal hikayesinden senaryoya Yuusuke Kuroda uyarlıyor. Bonds animasyon stüdyosunun hazırlayacağı film bu yaz Japonya’da izleyicilerle buluşacak.

Anime ve oyun içerikleri