MONONOKE Mangası Sonlanmak Üzere

 

MONONOKE

Aylık yayımlanana Comic Zenon dergisinin Nisan sayısında Yaeko Ninagawa’nın Mononoke mangasının 24 Mart günü çıkacak son sayısında finale hazırlandığını belirtti. Manganın adı Mononoke: Bakenoko.

2007 yılında Mononoke animesi Ayakashi Samurai Korku Hikayeleri animesinden türeyen ayrı bir anime olarak karşımıza çıkmıştı. Özellikle Bakenoko (Goblin Cat) ilaç satıcısını takio eden Mononoke animesinde beş ana bölüm var. Bunların sonuncusunun adı da Bakenoko.

Ninagawa’nın orijinal manga adaptasyonu da Mononoke animesinin Bakenoko bölümünü takip ediyor. Ancak Comic Zenon dergisi, Mononoke: Bakenoko’nun tamamen yeni bir seri mi yoksa orijinal manganın yeniden basımı mı olacağı konusunda net bir açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak şöyle belirtti. Mononoke, Bakenoko ile başladı, onunla sona erecek.

Ninagawa dört farklı anime sonu için de manga uyarlaması çizmeye devam etti. Bundan sonra durmayı MONONOKE MANGASIplanladığını söylemek de çok zor. Çizdiği bu uyarlamalar Tokuma Shoten tarafından yayımlandı. Hayranları Square Enix stüdyolarının bu projeye dahil olmasını bekliyorduysa da bu durum gerçekleşmeden çok uzak bir şekilde sona erdi. En son bölümü de Tokuma Shoten yayımlamıştı. Mononoke Nopperabou (Suratsız Canavar) adlı bölüm geçtiğimiz Kasım ayında derlendi.

Orijinal Mononoke animesi çeşitli kanallarda izlenebilir.