Konusu Berbat Anime “POP TEAM EPIC”

“Pop Team Epic’in Cazibesi”

Pop Team Epic, 14 yaşındaki Popko ile Pipimi adındaki kızların yaptıkları gerçeküstü şakaları konu alan bir anime. Bunun yanı sıra, görsellerin havası da bir anda değişip bir önceki içeriği bilmeyince fark edilemeyecek parodilerden oluşan şakalar art arda yapılırken, bir anda görüntünün üzerine yapılan dublaj ya da Fransız bir adamın görüntüye girmesi gibi izleyicileri şaşırtan bir içeriğe sahip.

Sokaktaki insanlardan böyle ifadelerin duyulması, bölümlerin yayınlandığı sitede ilginç bir yeniden oynatma sayısı kaydeden TV animesi, “Pop Team Epic”. Animenin alışılmadık içeriği ise insanların dikkatini çekiyor.

“Ateşiniz çıkınca gördüğünüz rüya gibi bir duygu.”

“Bağımlılık yapıcı bir hâli var sanki, sürekli izleyip duruyorum.”

“Övülmeye layık berbat bir anime.”

“İlginç ama doğrusunu söylemek gerekirse pek anlayamıyorum. Anlaması zor.”

“Konusu berbat anime Pop Team Epic…” “…Anlamaya çalışması zor. “

Asıl eser, web çizgi-roman sitesinden manga olarak seri hâline getirilen 4 panelli absürt bir manga olan “Pop Team Epic”. 2014 yılında seri hâline getirilmeye başlanmasından bu yana, sosyal medyada ilgi odağı olup 2018 yılının Ocak ayında uzun bir bekleyişin ardından anime olarak yayınlanmaya başlandı. Animenin resmi videosunu sunan gülümseten video ise, ilk bölümün yayınlamasıyla bir gün içerisinde bir milyon defa yeniden oynatıldı ve bir çığır açıp anime de aşırı hızlı bir şekilde bir milyon defa yeniden oynatılan bir eser hâline geldi.