Arsene Lupin’in Torunu LUPIN III Ekranlara Geri Dönüyor!

Lupin III’ün yeni serisi olan Lupin III Part 5, Nisan ayından itibaren Nippon TV ve Hulu da yayınlanmaya başlayacak. Oldukça dijitalleşmiş günümüz Fransa’sında yer alacak olan seride ana karakterimiz Lupin, her zamanki klasik araba ve eski tarz silah sevdasından vazgeçmese de internet ve mobil cihazlar da kullanarak yeni düşmanlarla karşı karşıya kalacak.

Lupin III

Yeni serinin duyurulmasıyla beraber yayınlanan posterde ise önceki seride olduğu gibi mavi bir ceket giyen ve son teknoloji ürünü şık bir tek camlı gözlük takan Lupin ve yanında cüretkar bir şekilde gülümseyen gizemli bir adam görülüyor. Arka planda görülen yakın gelecekten fırlamış görünen devasa bina da hikayede önemli bir yer tutacak gibi görünüyor.

Part 4’ün de yönetmenliğini yapan Yuichiro Yano, bir kez daha yönetmen koltuğunda görülüyor. Karakter tasarımları Hisao Yokobori tarafından yapılırken, animasyonu da bir kez daha Telecom Animation Film üstleniyor. Senaryoyu ise bu kez, Code Geass ve Kabaneri of the Iron Fortress gibi serilerden tanıdığımız İchriou Okouchi yazacak.

Lupin III Kimdir?

Bilmeyenler için, Lupin III, 1967 yılında yayınlanmaya başlayan Monkey Punch’ın aynı isimli mangasından animeye dönüştürülmüştür.  Meşhur Fransız roman karakteri Arsene Lupin’in torunu ve dünyaca ünlü bir hırsız ve kılık değiştirme ustası olan Lupin the Third ve dostlarının maceralarını konu almaktadır.

 

Anime haber ve metinleri yazıyorum