Hazır Olun! “KAPTAN TSUBASA” Başlama Tarihi Açıklandı.

2018 yılının Nisan ayından itibaren televizyon animesi olarak tekrar yayınlanmaya başlayacak olan Kaptan Tsubasa anime serisinde rakip takımlardaki karakterler açıklandı.

Kaptan Tsubasa ilk kez 1981 yılında Shokan Shounen Jump (Manga Dergisi) yayımlandı. Youchi Takahashi‘nin futbol mangası yapmak amacıyla ortaya koyduğu bu eser büyük bir ilgiyle karşılandı. Futbol topu senin dostundur mottosuyla yola çıkan manga yıllar içinde giderek büyüdü ve gelişti. Ana karakterin, takım arkadaşlarıyla veya pek çok rakip oyuncuyla karşılıklı etkileşimleri ile zaman içinde büyüyüp gelişen bu anime ile futbolun pek de popüler olmadığı Japonya’da bile bir dönem futbolun sevilmesine neden olmuş. Öyle ki sadece Japonya’da değil tüm dünyada çok büyük bir ilgiyle izlenen klasik bir eser halini aldı.

Ülkemiz Türkiye’de de bir dönem Kaptan Macit olarak anılmış olsa bile 80’ler ve 90 çocuklarının en sevdiği çizgi film karakterlerinden biri olmuştur. Tekrar yayınlanmaya başlayacak olması tüm dünyada herkesin dört gözle beklediği bir haberdi.

Bu yeni sezonda oynayacak rakip oyuncular tanıtıldı. Sawada Takeshi adlı oyuncu Meiwa FC takımının bir üyesi. Sıcak yerleri sever. Maç esnasında sahanın ısınan noktalarında oynamak en sevdiği şeylerdendir.

Diğer bir oyuncu Wakashi Mazuken de aynı şekilde Meiwa FC takımının üyesi. Takımın kalecisi desek daha doğru olur. Ancak pozisyonunun aksine saldırmayı çok sever. Sürekli bastırın, saldırın gibi şeyler söyler arkadaşlarına.

Misugi Jun

Bu oyuncu, Musashi FC takımının kaptanı. Liderliği teknoloji ile birleştirerek Tsubasa’ya saldıran bir karakterdir ama zayıf noktası da vardır. Kadınların en gözde oyuncusu olarak bilinen Jun, Sahanın Yakışıklısı ünvanına sahip.

Matsuyama Hikari

Fura İlköğretim Okulu futbol takımı kaptanı. Sert ve katı oyunuyla bilinir. Güçlü fizik yapısıyla takım arkadaşlarını harekete geçirir.

kaptan tsubasa