Yaz Aylarının Yeni Dizisi: IN THIS CORNER OF THE WORLD

Japonya’da 2. Dünya Savaşının etkilerini konu alan “Kono Sekai No Katasumi Ni (In This Corner Of the World)” filminden uyarlanacak TV dizisi bu yaz aylarında televizyonda yayınlanmaya başlayacak.

Ünlü anime filmi “Kono Sekai No Katasumi Ni (In This Corner Of the World)”den uyarlama bir TV dizisi yapılması kararı alındı. Dizi bu yaz gösterimde olacak.

Çekilecek dizi ile ilgili bu gelişme, 20 Mart’ta bu seneki 7. Sayısı yayınlanan Futabasha’nın haftalık “Manga Action” dergisinde açıklandı. in this corner of the world

Dergide yapılan açıklamasında Kouno, yaz dönemine hazırlanacak bu animenin orijinaline yakın bir uyarlaması olacağını ve manganın sadece live-action olarak çekilebilecek kısımları için çok heyecan duyduğunu belirtti. Oyuncu kadronun açıklanacağı bir sonraki gelişmeleri de heyecanla beklediğini belirtti.

“Kono Sekai No Katasumi Ni (In This Corner Of the World)”, Pasifik savaşı döneminde Hiroşima’nın Kure şehrinde yaşayan bir ailenin hayatını konu alıyor. Ailenin 18 yaşına henüz girmiş genç kızı, Hojyo ailesinin genç oğlu ile evleniyor. Film bu genç kızın, içinde bulunduğu karanlık dönem ve zor şartlara rağmen neşeli karakteriyle nasıl bir yaşam savaşı verdiğini bizlere anlatıyor.

Bu manga, anime filminden önce, 2011 yılında Keiko Kitagava yönetmenliğinde bir live-action TV dizisine uyarlanmıştı.

2016 yılında da, aynı mangadan uyarlanan ve Sunao Katabuchi tarafından yönetilen anime filmi “Black Lagoon, Mai Mai Miracle” yayınlanmıştı.

Anime haberleri içerikleri yazıyorum.