DEVIL MAY CRY HD COLLECTION: Şeytan Avcısı İle Yeniden

Capcom’un çok sevilen aksiyon oyunu Devil May Cry serisinin ilk üç oyunu, 15 Mart 2018 tarihinde Play Station 4, Xbox One, Steam ve Twitch Commerce platformlarında satışa çıktı. Devil May Cry HD Collection adıyla piyasaya sürülen bu oyun, yüksek çözünürlük ve yüksek frame-rate ile oyunseverlerin karşısına çıkıyor.

Efsanelerde geçen kötülüğün kanını damarlarında taşıyan “Şeytan Avcısı (Devil Hunter)” yani Dante ile yenilenmiş ve daha da şık bir hale getirilmiş olan bir maceraya doğru yola çıkmaya hazır olun. Bu yazımızda, oyunu oynarken aklınızda bulunması gereken bazı şeyleri sizin için hazırladık.

Devil May Cry serisinde sürekli olan birtakım noktalar:

  1. Kırmızı ve mavi noktaları toplamak: Kırmızı noktalar ile item veya skill elde edebilir, silahlarınızı güçlendirebilirsiniz. Düşmanları yok ederek kazanabileceğiniz gibi, levellarda karşınıza çıkan çeşitli şeyleri kırarak da elde edebilirsiniz. Mavi noktaları toplayarak ise Dante’nin canını ve gücünü artırmak mümkün. Olabildiğince fazla toplamaya çalışın. Oynarken çok fazla darbe alan kişiler mavi noktaları toplamaya daha fazla özen göstermeli. Diğer yandan silahlarını güçlendirmek isteyen kişiler ise maviler yerine kırmızıları toplamaya daha fazla dikkat etmeli.
  2. Şık mı şık bir oynanış: Ardı ardına yaptığınız ataklarla komboya çıkabilirsiniz. Burada önemli olan nokta atak yaparken darbe almamanız. Darbe aldığınız anda kombonuz kırılır ve sıfırdan başlamanız gerekir. Çeşitli düşmanları ardı ardına öldürerek kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Silahlarınızı güçlendirdikçe de daha güçlü düşmanlarla karşılaşabilirsiniz.
  3. Alastor ve İfrit: 3. bölümde kar kılıcı “Alastor”, 9. Bölümde ise ateş eldivenleri “İfrit”i ele geçirebilrsiniz. Alastor, envanterinizdeki ilk itemlerle aynı şekilde kullanılıyor ama tek bir hamlede verdiği damage miktarı inanılmaz derecede yüksek. Bu kılıç ile aynı anda birden fazla düşmanı yok edebilirsiniz. İfrit ise sayıca az, hatta bir tane, ama çok güçlü olan düşmanlara karşı kullanmanız daha doğru olur.
  4. Gizli Oda’yı bulun ve Kırmızı-Mavi noktaları toplayın!! Her level’da “gizli oda” olarak bilinen odalar gizlenmiş durumda. Bu gizli odaları bulabilirseniz, düşmanları kolaylıkla alt edebileceğiniz noktalar bulmak da olası. Her levelda elde edeceğiniz noktaların değeri de giderek artıyor. Sakın kaçırmayın.
  5. Stil sahibi bir oyun bizleri bekliyor. İlk çıktığı zaman gördüğümüz Dante kendi başına bile oyuna tarz katmaya yetiyor. Dante’nin birkaç farklı hareket tarzı var. Trickster, Gunslinger, Swordman, Royal Guard, gibi. Bunları bölümün başında kendinize en uygun tarzı seçip ilerleyebilirsiniz.
İşte Hepsi Bu Kadar…. Devil May Cry HD Collection