HUNTER X HUNTER 374. Sayıda Koruyucu Meleğin Yetenekleri Açığa Çıktı

Saresare’nin korucu meleğinin güçlerinin ve yeteneğinin ayrıntıları açıklandı. Bundan sonra başka bir prensin koruyucu meleğinin güçleri de açıklanabilir belki.

1013 Numaralı Odanın Gizemi

Kurapika 1013 Numaralı Odanın komutanı olan Verdy’den gelen haberi alıyor. Sorduğu soru karşısında Verdy’nin ‘’Haddini bil!’’ ‘’Sen kraliçenin düşük rütbeli korumalarından birisin sadece!’’ yanıtlarıyla karşılaşmakta.

1013 numaralı odayı kontrol etmeye giden Hanzo geri dönmüş Kurapika’ya oranın tamamen boş olduğunu söylemişti.

Hanzo’nun söyledikleri doğruysa, 13. Prenslerin başka bir odada olması gerektiğini düşünen Kurapika, bunun kaçırma mı yoksa kaybolma durumu mu olduğuna karar veremiyor. Verdy’den de bahsedersem konu daha da karmaşık bir hal alacak diye düşünen Kurapika tüm olanları Biske’ye aktarmaya karar veriyor.

Kurapika’nın tahminlerine göre Verdy aslında neredeyse hiçbir şey bilmiyor. Söylediği her şeye inanacak türden biri değil.

O sırada 1013 numaralı odanın, bir şeyin etkisinden dolayı, mahallenin tümden başka bir yere taşınmış olma ihtimali üzerine, kapının dışında ne olup bittiğini kontrol etme ihtiyacı hissediyorlar. Ancak, Verdy ‘’Beni görmezden gelmeye devam edip tüm bu saçmalıkları sürdürecekseniz size meydan okuyorum, savaşın benimle,’’ diye atılıyor.

‘’Afedersin,’’ diye isteksizce özür diliyor Kurapika.

Verdy’nin sormak istediği şey, Momoze’ye suikast eden kişi olduğundan şüphelenilen altı kişinin şu anki durumuydu. Şüphelilerin hepsi kraliçenin üst düzey korumalarından olduğu için Verdy sanki neredeyse hiç bilgi alamamış gibi, soruşturmanın ne durumda olduğunu öğrenmek için rapor almaya çalışıyordu. ‘’Sorumlu kişilerden faydalı bilgiler almayı başarabilirsek Prens Momoze’nin koruyuculuğu görevini yapan konsey üyelerini gönderebiliriz belki.’’ Diye önerisini ortaya koydu Verdy.

Buna karşılık Kurapika, ‘’Prens Momoze suikastını işleyen katiller hakkında ayrıntılı ve net bilgileri zaten çoktan ele geçirmiş bulunuyoruz,’’ diye yanıt verdi.

‘’Katil ve katilin kim olduğu hakkında nasıl bilgi sahibi olduğumuzu anlatayım.’’

Tek istediğimiz barışçıl bir çözüm bulmaktı. Bu yüzden mutlaka yapmamız gereken tek şey, Prens dotlarımıza ihanet etmekti.’’ ‘’Şu anda bizler 3. 5. Ve 9. Prens olarak ateşkes anlaşmasını gerçekleştirmek üzereyiz. Tüm Prenslerin yeteneklerini ve ikna kabiliyetini talep etmiştik, sizin de bildiğiniz gibi.’’ ‘’Genç Prensler kurban edilmek zorundaydı, ne yaparsak yapalım bu trajedinin önüne geçemezdik.’’ ‘’Daha önce bahsettiğimiz gibi 1013 numaralı oda bir şeyin etkisi altında.’’ ‘’Bize inanın ne olur.’’ ‘’Önce durumu iyice kavrayıp bilgileri paylaşmak istiyorum. Böylece daha kolay anlayabilirim.”

‘’Öyle diyorsanız, anlayış gösteririm.’’ ‘’Şimdi konsey üyelerine kapının dışını gösterecek ve sonuçları sana da aktaracağım.’’ ‘’Tuhaf bir şeyler döndüğü anlaşıldığı anda, bu durumu çözme yöntemi olarak, suikastı aydınlatma adını kullanacağız.’’

1014 numaralı odada çok fazla insan öldü. Bilgi aktarıldı, Kurapika’nın önerdiği fikrin odasında ölenler oldu.

‘’Buradan sonra kapıyı açmak asla mümkün olmayacak!’’ ‘’ Yine de devam edelim dersen suçlunun kim olduğunu söyle!’’ diye bağırıyordu Verdy. ‘’Anlaşıldı’’ diye yanıt verdi Kurapika. 5. Kraliçe’ye bağlı olan Verdy’nin suçlu olduğunu söyledi Kurapika.