METROID PRIME 4 Hakkında Yeni Gelişmeler Var

İlk defa E3 2017 Nintendo canlı yayınında duyurulan Metroid Prime 4’ün duyurusunun ardından gelen günlerde yeni oyunun logosu ve çıkacağı konsoldan başka pek bir bilgi alınamamıştı. Ancak hiçbir gelişme olmayan yaklaşık 6 aylık bir süreden sonra serinin hayranları bu hafta Nintendo cephesinde yeni kıpırdamalar fark etti.

Metroid Prime 4 ile ilgili görsel sonucu

Daha önce verilen bilgiler ve yapılan ropörtajlar sayesinde yeni Metroid Prime oyununun önceki oyunları yapımında görev alan Retro Studios tarafından hazırlanmayacağını biliyorduk, ancak görevi hangi stüdyonun devralacağı yabancı bir oyun haber sitesi olan Eurogamer, birden fazla kaynaktan doğruladığını iddia ettiği yeni söylentiyi oyunseverlerle paylaşana dek büyük bir gizem halindeydi.

Namco Singapur’dan Namco Japonya’ya

Eurogamer’ın raporuna göre Metroid Prime 4 bir süredir Bandai Namco tarafından geliştirilmekte. Henüz hiçbir şey Nintendo tarafından onaylanmış olmasa da, Bandai Namco Singapur’un LinkedIn’de “Nintendo Switch için geliştirilecek bir FPS” tanımıyla oluşturduğu iş ilanı ve benzeri ip uçları insanı düşündürüyor. İş ilanı artık yayında olmamakla beraber Eurogamer raporuna göre oyunun Bandai Namco Singapur tarafından geliştirilmeye başlanıp daha sonra Bandai Namco Japonya’ya aktarıldığı neredeyse kesin.

Bandai Namco’nun daha “Star Fox Assault”, “Super Smash Bros.” gibi fazlasıyla popüler diğer Nintendo oyun serilerinde de çalıştığını düşünürsek Metroid Prime 4’te de Nintendo ile olan işbirliklerine devam edeceklerini düşünmek çok mantıksız değil.

Nintendo Switch’e özel olarak hazırlanmakta olan Metroid Prime 4’ün E3 2018’de fragmanının yayınlanması, 2019 yılında ise satışa çıkması bekleniyor. Kesin tarih veya fiyat şimdilik belli değil.

Anime ve oyun içerikleri