HI SCORE GIRL 2. Sezon Duyuruldu. Jetonları Hazırlayın!

Copyright – J.C. Staff and Netflix

Rensuke Oshikiri’nin Hi Score Girl mangasının anime uyarlamasının ilk sezonu oldukça beğenilmişti. Resmi websitesi üzerinden yapılan açıklamaya Hi Score Girl 2. sezon bu yılın ekim ayında ekranlara gelmeye başlayacak. Duyuru önceki gün “Hi Score Girl Round 13-15 Screening & Cast Talk Show” da da yapılmıştı. Site ayrıca ingilizce altyazılı olarak fragmanı da yayınladı.

HI SCORE GIRL 2. Sezon
HI SCORE GIRL 2. Sezon

İkinci sezonun afiş çalışmasında Akira Yasuda’nın ünlü Street Fighter II: The World Warrior oyununun afişinden esinlenmiş olduğunu görüyoruz. Animeye ait ilk klibi de aşağıdan izleyebilirsiniz.

Animenin ekibi ilk sezondaki ile aynı sadece tek bir fark var. O da karakter modelleme yönetmeni Yuya Hatano’nun yerini Eri Sekido’ya bırakmış olması. Bunun yapımda nasıl bir fark yarattığını izleyince görebilir miyiz bilemiyoruz.

İlk sezonu Japon televizyonlarında 2018’in Temmuz ayında yayınlanmaya başlayan seri Netflix‘de 24 Aralık 2018’de izleyicilerle buluştu. Ülkemizde hem orijinal seslendirmesi olan Japonca, hem İngilizce hem de Türkçe dublajlı olarak Netflix üzerinden izlememiz mümkün.  Ayrıca Netflix animeleri içinden seçilmiş 10 yapım için buraya tıklayabilirsiniz.

Hi Score Girl 2. sezon öncesinde “ben daha ilk sezona başlamadım ki” diyen kişilere giriş hikayesinden bahsedecek olursak;

90’larda yaşanan romantik komedi üzerine kurulu manganın hikayesi 1991 yılında başlıyor. Haruo isimli karakter günlerini arcade oyun salonlarında geçirmekte olan bir öğrencidir. Hayatı neredeyse oyunlar üzerine kuruludur. Bir gün oyun oynarken rakip olarak karşısına kendi sınıfında oldukça popüler olan Ono isimli bir kız gelir. Ve onu alt eder. O güne kadar kendini en iyi Street Fighter oyuncusu olarak gören Haruo, bu yenilgiyi kolay kolay hazmedemez. Rekabet ile başlayan arkadaşlıkları güzel bir dostluğa dönüşür.

Hi Score Girl 2. sezon Ekim 2019’da ekranlarda