FOOD WARS! Shokugeki no Soma 5. Sezon İçin Yeni Tanıtım Fragmanı

Food Wars! Shokugeki no Soma 5. sezon ‘un gelişine haftalar kaldı. Serinin yeni sezonu Temmuz’un 3’ü itibari ile başlayacak. Peki serinin meraklıları yeni sezondan bazı görüntüleri karşılamak istemez mi? Elbette ister. Bu nedenle yeni karakterler ve gelecek bölümlerden kesitlerle dolu taze bir fragman yayınlandı bile.

Normal şartlarda 10 Nisan’da başlaması planlanan animenin yeni sezonunun ilk iki bölümü COVID-19 sebepli pandemi sebebi ile ertelenmişti. Bu sebebple 3 Temmuz’da bir bölüm ve 17 Temmuz’da da bir bölüm olmak üzere yayınlanacaklar. Sonrası da haftada bir bölüm şeklinde devam edecektir.

shokugeki no souma 5. sezon

Crunchyroll üzerinde yayınlanan serinin konusu şöyle;

Japonya ve dünya kültürünün en önemli aşçılarını yetiştiren Totsuki Akedemi’de Souma, akademinin bahçesine adım atar atmaz İtalyan Isami Aldini ile tanışır. Isami Souma’nın dost canlısı yaklaşımına sert bir cevap verir ve ayak üstü ilk meydan okumasını gerçekleştirir. Babasıyla yaptığı yemek düellolarını defalarca kaybeden Souma okula tek transfer öğrenci olarak kendini tanıtma amacıyla açılış seremonisinde kürsüye çıkar, kendini tanıtır tanıtmaz tüm öğrencilere meydan okur. Okulda okuyan tüm öğrencilerin en büyük hedefi ”Elit Onlu” ya katılmaktır. Okulun en başarılı on öğrencisinin katılımıyla oluşturulan kurul, okulun yönetiminde müdür ile birlikte tek söz sahibidir. Souma’nın meydan okumasına şahit olan ”Tanrının Dili” lakaplı Nakiri Erina Elit Onlu’nun en tepesindeki isimdir ve kürsünün arkasında Souma’yı yakalayarak meydan okumasını ona yedirteceğinden, onu kimsenin yenemeyeceğini söyler. Kendi üslubuyla Erina’yı gıcık eden Souma okul hayatı boyunca kalacağı Polar Star Öğrenci Yurdu’na giderek yurda yerleşim için Fumio-san’ın yemek testini geçer. Bu sırada onunla birlikte okula yeni kaydolan Tadokoro Megumi ile tanışır.

Shokugeki no Soma 5. sezon için heyecanlı mısınız? Yorum yapmayı unutmayın

Animenin ilk sezonu baz alınarak yapılmış incelemesini okumak isterseniz buraya tıklayın.