FIRE FORCE Animesi Hakkında Yeni Detaylar

Geçtiğimiz salı Atsushi Ohkubo’nun Fire Force (En En no Shōbōtai) mangasının anime uyarlamasının resmi web sitesinde Mrs. Green Apple’ın animenin açılış şarkısı Inferno’yu seslendireceği duyuruldu.


Serinin dağıtımını yapan Kodansha Comics seriyi şöyle özetliyor:
Terör Tokyo’nun her tarafını sarmış durumda! İblisler tarafından ele geçirilen insanlar alev alıp kül olmaktadırlar. Bunun önüne geçebilmek için yeni bir itfaiye birliği kurulur: Fire Force, Kendiliğinden yanma fenomenine karşı mücadeleye hazırdır. Takım eşi benzeri olmayan bir takviye almıştır: Shinra, roket hızında koşabilen ve arkasında Şeytanın Ayak İzleri (Devil’s Footprints) fenomenini bırakan yeni bir ekip arkadaşı.
Acaba Fire Force bu tuhaf fenomene karşı bir çözüm bulabilecek mi? Yoksa şehir yanıp kül mü olacak?

Animenin seslendirme kadrosu şöyle:

Gakuto Kajiwara (Black Clover’dan Asta) ana karakter Shinra Kusakabe rolünde.

Yūsuke Kobayashi, Shinra’nın ekibindeki yeni üye Arthur Boyle rolünde. Arthur hazırlık okulundan beri Shinra ile arası olmayan ve kendisine Kara Şövalye diyen biri.

M.A.O Shinra’nın 8. Birliğine dua etmek ve ağıt yakmak için atanmış Iris rolünde.

Saeko Kamijō, Maki Oze rolünde.İkinci nesil Pirokinezist oaln Maki Oze birinci sınıf bir itfaiye eri ve yakın dövüşte usta bir asker. Soğuk ve sakin görünsede romantik bir kalbe sahip.

Kenichi Suzumura, Shinra’nın teğmeni olan Takehisa Hinawa rolünde. Hinawa ikinci nesil bir Pirokinezist ve usta bir asker. Ateşi kontrol edebilme gücüne sahip, ağırlıklı olarak ateşli silahların patlamasını kontrol ediyor. Sıkı antrenmanlarından dolayı çaylakların korkulu rüyası. Ōbi ile birlikte şirketi kurdu.

Kazuya Nakai, 8. Birliğin kaptanı Akitaru Ōbi rolünde. Özel güçleri olmamasına rağmen iyi eiğitimli bedenini silah olarak kullanıyor. Birliğin çalışanlarına bir ağabey gibi davranıyor. Antrenman manyağı.

Kenjiro Tsuda, Joker rolünde. Shinra’nın geçmişini bilen esrarengiz adam.

Haijima Industries’de dahi bir araştırmacı olan Victor Licht, Daisuke Sakaguchi rolünde. Alanı, uygulamalı yanma bilimi, özellikle de insanın yanmasını inceliyor.

Tamaki Kotatsu, Aoi Yūki rolünde, 1. Birliğe atanan çaylak bir İkinci Sınıf İtfaiye Eri.

Taiten Kusunoki, Leonard Burns rolünde Elit 1. Bölüğün kaptanı. Bantlı olan gözünde saklı bir güç olan 3. nesil Pirokinezist.

Tomokazu Seki, Rekka Hoshimiya rolünde. 1. Bölükte teğmenlik yapan bir rahip. Kuvvetli bir adalet duygusuna sahip.

Kazuyuki Okitsu, Karim Fulham rolünde.

Satoshi Hino, Foien Li rolünde.

Katsuyuki Konishi, Takeru Noto rolünde.

Lynn, Princess Hibana rolünde.

Kengo Kawanishi,Tōru Kishiri rolünde.

Mamoru Miyano, Benimaru Shinmon rolünde.

Tomoaki Maeno, Konro Sagamiya rolünde.

Yuki Yase (Mekaku City Actors, Hidamari Sketch × Honeycomb) David Production stüdyosunda (JoJo’s Bizarre Adventure, Cells at Work!) animenin yönetmenliğini yapacak. Yamato Haishima senaryoda, Hideyuki Morioka (Kizumonogatari, Sayonara, Zetsubou-Sensei) karakter tasarımında görevli.

Anime 5 Temmuz saat 25:25’de (Aslında 6 Temmuz saat 1:25’de) yayınlanacak.