DATE A LIVE 4. Sezon İçin Onay Geldi

Koshi Tachibana’nın hafif romanından(light novel) uyarlanan uzun soluklu romantik komedi / bilimkurgu anime serisi Date A Live’ın yeni sezonu için duyuru geldi.

Date A Live  4. sezon  Sonbahar 2021’de ekranlarda olacak.  Şu anlık güncel bir ay ve gün  bilgisi yok. Date a Live için Mart 2013’ten bu yana yayınlanan üç TV anime dizisi, bir film ve kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan spin-off TV animesi mevcut. Bu yan hikaye Date A Live Fragment: Date A Bullet isimli hafif romandan uyarlanacak.

date a live 4. sezon görseli
Hafif roman yazarı Koshi Tachibana ve illüstratör Tsunako’nun açıklamasının ve yorumlarının yanında önemli bir görsel (yukarıda görebilirsiniz) yayınlandı. Hem Tachibana hem de Tsunako, hayranlara destekleri için teşekkür etti ve hayranlardan bir sonraki anime uyarlamasının tadını çıkarmalarını istedi. Japonya’da şimdiye kadar bu yapım için 22 cilt hafif roman serisi yayınlandı.

Önceki sezonların veya anime filminin kadrosunun ve oyuncularının geri dönüp dönmeyeceği konusunda ise herhangi bir açıklama mevcut değil.

Serinin ana karakteri olan Shido Itsuka erkek bir lise öğrencisidir. Bahar tatilinin son gününde şehri yıkan bir patlama sonrasında Shido’nun önünde gizemli bir zırhlı kız belirir. Shido’nun üvey kız kardeşi Kotori, bu kızın “Special Disasterous Designated Creature: Spirit” (mistik yaratık) adıyla çağırıldığını ve uzay zaman sarsıntılarına neden olduğunu anlatır. Kotori anti-ruh örgütüne bağlı bir komutandır ve Shido’nun bu ruh kızla çıkmasını sağlamakla görevlendirilmiştir.

Date a Live 4. sezon fragmanı aşağıda

Peki siz Date a Live 4. sezon için heyecanlı mısınız? Daha fazla anime haberi için OTAKU bölümümüzü takip etmeyi unutmayın.