“BAKUTSURI BAR HUNTER” Animesi Hakkında Son Gelişmeler

Bakutsuri Bar Hunter anime serisinin resmi internet sitesinden bazı bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler arasında serinin açılış ve kapanış sanatçıları, ilk bölüm yayın tarihi gibi bilgiler yer alıyor.

Aynı zamanda seri için son fragman yayınlandı:

Bakutsuri Bar Hunter ‘ın açılış şarkısı olan “Bakutsuri Soul” SymaG’dan gelecek  ayrıca Nanahoshi Kangengakudan şarkıyı özellikle anime için yazmış.  Animenin kapanış şarkısı olan “Yūjō ZABOOOON!!” (Friendship ZABOOOON!!)’u ise Mikako Komatsu seslendiriyor.

Anime serisinin ilk bölümü 2 Ekim’de TV Tokyo’da saat 17.55’te yayınlanacak.

Animenin isminin kavramı, kişisel eşyaların üzerindeki barkodların hepsinin bir “bar ruhu” olmasıdır. Bu bilinmeyen ”bar ruh”lar ”barkod okyanusu” denen yerde yaşarlar ve bu dünyada insanlar “Bakutsuri Bar Oltaları”nı avlamak için kullanabilir, AG’yi (artırılmış gerçeklik) kullanarak bar ruhlarını toplayabilirler.

Anime, balık tutmayı seven ilk okul öğrencisi Totta‘yı merkez alıyor. Bir gün Potepen adında bir bar ruhu, Totta’nın patates cipsi torbasının üzerindeki barkodtan çıkar. Daha sonra beraber diğer bar ruhlarını avlamak için ”Bakutsuri” denen özel oltayı kullanırlar.

 

Ryou Hirohashi başkarakter Totta Tachitsute‘yi seslendirecek

Yumi Uchiyama Totta’nın bar ruhu partneri Potepen‘i seslendirecek

Mitsuki Saiga Totta’nın rakibi Kiba Samejima‘yı seslendirecek

Kouta Nemoto bar ruhu Shuwajirō‘yu seslendirecek

Bakutsuri Bar Hunter

Serinin yönetmenliğini Gakusen Toshi Asterisk ve Ramen Daisuki Koizumi-san’dan tanıdığımız Kenji Seto yapacak. Karakter tasarımını ise Yu-Gi-Oh! Arc-V’den tanıdığımız Akemi Yokota yapıyor. Siz ne dersiniz, sizce seri başarılı olabilecek mi?

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.