ANİME JAPAN 2018, Bir Rekora İmza Attı

Dünyanın en büyük Anime etkinliği Anime Japan bu yıl 22-25 Mart tarihleri arasında Tokyo Big Sight’ta gerçekleşti. Tam 152,331 katılımcısı olan etkinlik bugüne kadarki en kalabalık anime etkinliği olarak rekor kırmış oldu. İlk defa 2014’te düzenlenen ve bu yıl beşincisi gerçekleşen etkinlik anime yaratıcıları, animeyi etraflarına yayanlar ve anime izlemekten keyif duyan herkesin buluşup kaynaşabileceği bir ortam işlevi görüyor.

 

1000’den fazla stand, özel gösterimler, atölyeler, cosplayerlar ve etkinliğe özel ürün satışlarının bulunduğu Anime Japan 2018’in aynı zamanda bambaşka bir iş boyutu da var. Fuarın ilk iki günü sanatçılar, stüdyolar, satıcılar ve anime sektöründe çalışan başka birçok insanın yeni bağlantılar kurmasına ve çalışmalarını potansiyel iş ortakları ile paylaşmasına olanak sağlıyor.

Anime Japan 2018’den bazı fotoğraflar

 

ANİME JAPAN

 

Etkinlik bitiminde Anime Japan ekibi, gelecek yıl gerçekleşecek olan Anime Japan 2019 hakkında bilgi verirken bir yandan da bu etkinliğin yapılmasını mümkün kılan ve katılan herkese teşekkür ediyor ve “gelecek yıl daha da görkemli bir etkinlik ile ziyaretçilerinin karşılarına çıkacağına” dair söz veriyor.

 

Anime ve oyun içerikleri