Anime Çizimleriyle BATMAN NINJA’yı İzlemeye Hazır Mısınız?

Anime çizimleriyle BATMAN NİNJA'yı izlemeye hazır mısınız?

Bu zamana kadar Batman‘i birçok farklı yerde birçok farklı oyuncuda birçok farklı çizim de gördük ama bu bu diğerlerinden çok farklı. Şahsen pek anime izlemeyen biri olarak bu fragmanı izledikten sonra yerimde duramadım. Sen nasıl bir şeysin ya? Abartıyormuşum gibi gelebilir size ama gerçekten abartmıyorum. Nolan’ın The Dark Knight serisinden sonra ne zaman bu kadar güzel gözüken bir Batman izledik ki? Ben Affleck fena bir Batman olmayabilir ama gerçekten açık konuşalım hangimiz tam anlamıyla onu kabullenebildik.

Bir de Joker var tabi. Anlatmaya geçmeden şu müthiş sahneyi bir daha izleyelim istiyorum ne dersiniz?

Heath Ledger’dan sonra hangi Joker bizi bu kadar tatmin edebildi ki? Sonuç olarak Batman Ninja bize hikayesel açıdan aman aman bir beklenti sunmuyor ve açıkçası bizim de bunu beklemediğimizi düşünüyorum. Nihayetinde bu tek başına bir film olacak. Ama fragmandaki Joker, uzun zamandır beklediğim(iz) o deli çılgın adamın geri geldiğini hissettirdi bize.

Atmosfer ve görsel efektlerde kaliteyi hissedebiliyoruz. Özenilerek hazırlandığı oldukça belli. Zaten yapımcı kadrosundan da bahsedeceğim.

Anime çizimleriyle BATMAN NİNJA'yı izlemeye hazır mısınız?

Bu yapım için İngilizce seslendirme kadrosu daha açıklanmış değil, ancak gelen bilgilere göre çok büyük bir değişikliğe gidilmeyecek yani Joker muhtemelen yine animasyon serilerinde Joker’i seslendiren Mark Hamill tarafından seslendiriliyor olacak. Japonca seslendirme kadrosu ise şöyle; Koichi Yamadera Batman , Wataru Takagi The Joker, Ai Kakuma Catwoman ve Rie Kugimiya Harley Quinn olacakmış.

Yapımdaki görsellikten çizimlerden övgü ile bahsettim ve eskileri de konup ederek özlem giderdim. Şimdi Batman Ninja animesinin arkasında kimler olduğundan bahsedelim.

Karakter tasarımlarını Kazuki Nakashima ve Takashi Okazaki yapıcak ki Okazaki anime izleyicileri tarafından tanıdık olabilecek biri çünkü kendisi Afro Samurai‘nin yaratıcısı. Nakashima’yı ise Gurren Lagann ve Oh! Edo Robot animelerinden tanıyabilirsiniz. Tabi ki Japon abilerimize yardımcı olması için de Leo Chu ve Eric Garcia görevlendirilmiş durumda.

Biraz da Gerçekçi Olalım

Şimdi acı kısımlara gelmek gerekirse böyle bir kültürü Japon kültürüne uyarlamak soru işaretleri bırakmıyor değil illaki. Yani hikayesel açıdan aman aman bir şey beklememek lazım ama görselleriyle gözlerimizi fazlasıyla doyuracağına hiç şüphe yok. Yani bilgisayarınızdaki duvar kağıtlarınızı değiştirmeye hazırlanın!

Son olarak 24 Nisan günü bütün dijital mecralardan ve Japonya sinemalarında izleyebileceğiz.

Fragmanı henüz izlememiş olanlar, aşağıdan izleyebilirler.