NANATSU NO TAIZAI’nin Çok Güçlü Karakteri ESCANOR Üzerine

nanatsu no taizai karakterleri

Nanatsu No Taizai/Seven Deadly Sins (Türkçe adı ile 7 Ölümcül Günah)’in en güçlüsü olarak bilinen Escanor, uyandığında Meliodas ile savaşmaya başlayıp gerçek gücünü ortaya koydu. Savaşları sırasında Escanor’un seviyesinin 114000’den fazla olduğu ortaya çıktı.

Escanor Karakterinin Büyü Gücünün Kısa Özeti

escanor

 

7 Ölümcül Günah’ın en güçlü karakteri olarak bilinen Escanor’un gücünün arkasında yatan sırrı görelim. Bu sır  büyü gücünde yatıyor. Escanor’un büyü gücü ‘’Sunshine’’ yani güneş ışığı.

Güneş çıktığında, karakteri ve vücut yapısı değişir, güneş ne kadar tepede olursa, savaş kabiliyetleri de o kadar yüksek olur.

Savaşma kabiliyetlerine oranla karakter yapısı da giderek kötüleşiyor. Güneş çıktığında 7 büyük günahtan çok daha güçlü olabilen Escanor, On Emri de teker teker yok edebilir ama güneş olmadığında çok zayıf olur ve güçleri kısıtlanır. Bu büyü gücü sayesinde, güçleri kısıtlı olsa bile Escanor yine de 7 büyük günahtan çok daha güçlü.

 

Meraskyura’yı Tamamen Yakıp Yok Eder

Galan mineralleştikten sonra, geriye kalan  ekibin üyeleri Meraskyura ile savaşa devam eder. Ruhunu başkasına yedirtmiş olsa da vücudunu içerden yakacak kadar güçlü bir büyü gücüyle tersine Meraskyura’yı yakıp yok ediyor.

Ecanor vs Meliodas
Escanor vs Meliodas

O esnada, Yedi Ölümcül Günah üyeleriyle neredeyse hiç zaman harcamayan onlu gruptan iki kişiyi aynı anda yok edebilen Escanor’un gücü karşısında herkes şaşkına döndü.

Escanor, onlu grubun 3 üyesiyle aynı anda savaşarak bu savaştan galip ayrıldı. 7 Ölümcül Günah üyeleri karşısında tek damla ter dökmeyen rakiplere karşı bu şekilde rahatça galibiyet kazanmak Escanor’un gerçek gücünü herkese göstermeye yetmişti.

Ancak en son sayıda gösterildiği gibi, şeytan olarak gözlerini açan Meliodas ile savaşan Escanor’un güçleri açıkça görülebiliyor. Şimdiye kadar gerçek gücünün yarısını bile göstermediğini anlayabiliyoruz.

-MELIODAS VS ESCANOR – MANGADA SONUCU NE OLACAK?

Escanor’un gerçek gücü gerçekten de korkunç. Ancak ne kadar kuvvetli olursa olsun Meliodas karşısında dayanma şansı yok.

Gel gelelim, Meliodas’a yenildiğinde bile Escanor gerçek gücünü göstermemişti.

Güneş tepeye yaklaştıkça sunshine güçleri sayesinde Escanor daha da güçleniyordu. Ne kadar güçlenirse güçlensin Meliodas’ı yenmesi mümkün değildi.

Gücü sınırlı da olsa, onlu grup üyelerinden olan Meliodas ile giderek şiddetlenen bir savaşa girişmesi görmeye değer.

 

Daha çok anime haberi için sitemizi yer imlerinize eklemeyi ve sosyal medyada fzdotaku ‘yu takip etmeyi unutmayın.