Yeni Pokemon Go Programı Insta-PokeGo Niantic’i Uğraştıracak

Insta-PokeGo adındaki yeni bot Pokemon Go’ya hareketlilik getirdi. Program çıkalı çok olmadı ama en güçlü botlardan birisi ve hepsini yakalamanıza imkan sağlıyor.

ComicBook.com programın işleyişi konusunda ayrıntılı bir rapor hazırladı. Program GPS’inizi aldatarak sizin yerinize seyahat edip yeni Pokemon’ların yerlerini tespit ediyor ve yeni PokeStoplar keşfediyor.  Insta-PokeGo  bununla da kalmıyor, Pokemon Go’da parmağınızı bile kıpırdatmadan Pokemon yakalamanızı sağlıyor. Uygulama sizin yerinize savaşıp Pokemon’u yeniyor, henüz stoklarınızda olmayan nadir ve belirli yerde çıkan Pokemonları da yakalıyor.

Insta-PokeGo

Insta-PokeGo, eski DropBox çalışanları tarafından tasarlanmış ve bunlardan biri de Steve Bartel. Steve Bartel uygulama için tanıtım ve görüşmeler de yapmış. Bartel, uygulama çıktıktan birkaç gün sonra Facebook safasında, oyuncular tarafından 10,000’den fazla botun kullanıldığını ve Pokemon Go’dan 90,000 Pokemon’un yakalandığını açıkladı.

Botlar, PokeStop’lardan 750,000’den fazla eşya toplamış ve 50 milyondan fazla deneyim puanı sağlamış. Bartel seviyeleri 0 ile 20 arasında olan 250 hesabı deneyim puanı açısından incelemiş. Bartel ayrıca botların tüm gün boyunca çalıştığını ve hatta 120 adet aynı anda çalışan botun 15 dakikayla sınırlı olarak çalışması durumunda bile bot için hala 2.5 saatlik bir sıra olduğunu tespit etmiş.

Sayfadaki yorum bölümü de hayli ilginç. Bazıları bu uygulamadan hoşlanmıyor ve bu durumun uzun vadede Niantic Labs ve Pokemon Go’ya zarar vereceğini düşünüyor. Niantic Labs de botlara ve GPS aldatıcısına karşı Pokemon Go’nun ruhuna ters düştüğü gerekçesiyle gece gündüz uğraş veriyor.

Niantic  bazı sitelerden ve sistemlerden Pokemon Go ile ilgili hileleri kaldırmalarını rica ediyor.