Tropico 6 – Serinin Yeni Oyunu Hakkında Bilgiler

Tropico 6 

Şehir kurma simülasyon oyunu olarak adlandırabileceğimiz bu yapım aslında hiç de göründüğü gibi değil. Tamam şehir kuruyorsunuz, yönetiyorsunuz iyi güzel de aslında Tropico’yu Tropico yapan yegane unsurlardan biri size nasıl bir yönetici olacağınızı seçme hakkı vermesidir. İster diktatör olun ister demokratik bir lider, Tropico adası sakinleri her türlü isyan çıkarıyor olacak 🙂 kaçışınız yok.


 Tropico’yu ilk defa oynayacak biri iseniz yazacağım bilgileri mutlaka not alın…

  1. Mutluluk oranına dikkat edin !
  2. Ticaret, ekonomi ve işsizliğe gereken önemi verin !
  3. Eğitim seviyesine dikkat edin ! Gerekirse mesleğin maaşını arttırın.
  4. Bu madde biraz isteğe bağlı ama tavsiyem sert bir yönetici olmanız. Bunun getirisi inanın bana maddi olarak çok kazanç sağlayacak 🙂

Tropico 6 Hangi Yenilikler İle Gelecek ?

 Resmi bilgilere göre; (unutmayın yeni bir özellik eklenebilir veya kaldırılabilir şu anlık açıklananlar bunlar. Güncelleme geldikçe ekleyeceğim.)

  1. Çok geniş haritalar ile oynayabilecek ve aynı zamanda birden çok adayı yönetebileceğiz.
  2. Dünya harikalarını (Özgürlük anıtı gibi) askeri ekipler ile çalıp kendi adamıza yerleştirebileceğiz.
  3. Köprüler ve tüneller kurabileceğiz. Vatandaşlarımızın ve turistlerin toplu taşıma araçları ile ulaşımını sağlayabileceğiz. Şahsen köprü ve tünel kurabilmek gerekliydi.
  4. Hatırlarsanız serinin önceki oyunlarında kendi sarayımız olurdu. Artık Tropico 6’da sarayımızın görünümünü istediğimiz gibi değiştirebileceğiz.
  5. Tropico 6’da önem verilecek bir diğer konuda diktatörlük sistemi olacak (aslında illa öyle olmanız gerekmiyordu önceki oyunlarda ama yeni oyun ısrarcı gibi duruyor).
  6. Vee son olarak belkide en komik yenilik olarak yazabileceğim seçim konuşmaları var. Sarayınızın balkonundan insanlarınıza seçim konuşması yapabilecek ve hiç yerine getiremeyeceğiniz sözler verebileceksiniz ! Tamamen vicdanınıza kalmış 🙂

Oyunun Yayımlanan İlk Görselleri


Bağlantılar;

Oyunun Steam Adresi

Yapımcı Şirketin YouTube Adresi

Oyun 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun detaylı ilk bakışı ile tekrar burada olacağım…


Oyunun Tanıtım Videoları