Fatal Fury’den ‘Geese Howard’ Tekken 7’de Ortalığı Yıkmaya Geldi

En sevilen dövüş oyunları arasında gelen ve 23 yıllık bir geçmişe sahip olan Tekken serisinin yeni oyunu Tekken 7 konsol ve bilgisayarlarda ilgi ile oynanmakta. Tekken’in yeni oyununda gördüğümüz DLC karakterlerden Akuma(Street Fighter)’nın ardından yine farklı bir oyun olan Fatal Fury(yanı sıra The King of Fighters) serisinden bildiğimiz Geese Howard da Tekken dünyasındaki yerini alıyor.

Oyunun yapımcısı Harada, oyuna farklı dövüş oyunu evrenlerindeki karakterleri getirme konusunda oldukça rahat olmalı diye düşünüyoruz. Hali hazırda Capcom’un Street Fighter’ı ile kendi firmalarının oyunu olan Tekken’in crossover’ı Street Fighter X Tekken‘i  yaratarak piyasa sürmüşlerdi. Fakat bu kez telifi SNK firmasında olan Geese Howard karakteri de oyunda yer alacak.

 

Geese Howard ilk olarak 1991 yılında Fatal Fury oyununda Terry Bogard’ın düşmanı olarak ortaya çıkmış bir karakter. Sonrasında SNK’nın The King of Fighters isimli cross-over dövüş  oyunu serilerinde de karşılaştık. Tanıtım videosunda, oldukça iddialı olan Geese Howard’ı Heihachi Mishima’ya meydan okuduğunu duyuyoruz. Sonrasında da “hepinizi yok edeceğim” diyerek oldukça iddialı bir söz söylüyor.

O zaman ne diyoruz?

RISING STORM! 

 

 

 

Bakalım Namco bize daha nasıl sürprizler hazırlayacak?