Pokemon Ustaları İş Başına; Pokemon Go Etkinlikleri Geliyor

Pokemon Go Etkinlikleri Geliyor

Bu ayın başlarında ComicBook.com, Niantic Labs’in tıpkı bir diğer oyunları, artırılmış gerçeklik oyunu Ingress’teki resmi etkinlikler gibi, Legendary Pokemon’u da resmi etkinlik çerçevesinde çıkaracağını düşünmüştü. Bizce de, oyunun ilk fragmanında olduğu gibi, oyuncular güçlü  Pokemon’u yakalamak ve yenmek için birlikte çalışmak zorunda kalacaklar.

Forbes Magazine’in Niantic’in CEO’su John Hanke ile yaptığı röportajda Hanke, şirketin yeni Pokemon’u, resmi Pokemon Go etkinlikleri çerçevesinde çıkaracağını doğruladı. Hanke:

“Pokémon’un oyuna belli bölgelerde ve zamanlarda gerçekleşecek özel etkinliklerde dahil olacağını göreceksiniz. Etkinlikler çerçevesinde bir şeyler yapacağız.”

Özellikle  Ingress’e aşina olan Pokemon Go oyuncuları için bu açıklama çok da şaşırtıcı değil ama Hanke, bu etkinliklerin geleneksel  Pokemon Go oynanışından farklı olacağını ve oyunu daha ilgi çekici kılmak adına yeni şeyler ekleyeceklerini de sözlerine ekliyor.

Ingress’ten farklı olarak Hanke, bu etkinliklerin nasıl yürüyeceğinden emin olmadığını, şirketin kendisinin mi düzenleyeceğini yoksa dünya çapında fanların gerçekleştirdiği binlerce Pokemon Go etkinliklerinden yardım mı alacağını bilmediğini söylüyor.