Yakuza 0’ın Avrupa ve Kuzey Amerika’da Yayımlanma Tarihi Belli Oldu

İstedikleri kadar kısa sürede olmasa da  dünya çapındaki Yakuza fanları artık oyunun ne zaman geleceğini biliyorlar.

Şirketin genellikle batıda daha sonra yayımlama geleneği devam ediyor ve Sega, Yakuza 0 ‘ı Avrupa ve Kuzey Amerika’da aynı anda 24 Ocak 2017’de piyasaya süreceğini duyurdu.

Yakuza 0 Japonya’da  PlayStation 4 platformu için piyasaya sürüleli 1 yıldan fazla zaman oldu ama neyse ki 2 yıl dolmadan batıda da piyasaya sürülecek. Geçmişte bu gecikmelerin oldukça fazla çeviri ve yerelleştirme çalışmaları yüzünden olduğu öne sürülmüştü.

https://www.youtube.com/watch?v=9YtmkfZ2hSk

 

Yakuza 0  hem büyük çoğunluk tarafından kabul görmesi hem de öncül olması bakımından fanlar tarafından özel ilgiyle karşılandı.  Yakuza’nın öncüsü niteliğindeki bu girişim oyuncuları 1988 yılının büyülü günlerine geri götürüyor. Oyuncular burada, hayatı bir görevle altüst olmadan önce Dojima suç kartelinin basamaklarını henüz tırmanmaya başlamış Kiryu adındaki sonradan görme bir suçlunun maceralarını takip edecekler.

Ayrıca oyunda Yakuza 2’den beri  ilk defa ekrandaki yönergeler İngilizce olacak ve nihayet oyunculara serinin favorisi NPC Goro Majima olarak oynama şansı verecek. Bundan başka şaşırtıcı dövüş sistemi, tuhaf mizah anlayışı ve Yakuza ile ünlenmiş inanılmaz büyük bir dünya sizleri bekliyor olacak.

Yakuza 5, PlayStation Plus oyunları için Ağustos ayı boyunca olmak üzere hediye olarak verilmişti. Böylece daha önce Yakuza’yı denememiş PlayStation 3 oyuncuları da oyunu ücretsiz olarak deneme fırsatı bulacak. Ne yazık ki bu fırsat PlayStation 4 platformunu kapsamıyor.