Papers, Please! Achievement Listesi – Oyun Rehberi

papers please

Merhaba arkadaşlar oyun dünyasında birçok önemli eser içerisinde yer almış olan Lucas Pope’un kurmuş olduğu 3909 LLC firmasına ait Papers, Please! Oyununa ait Archivement listesini ve nasıl ulaşılabileceğine dair rehberimizle karşınızdayız. . (“Oyunu incelemediniz mi?” diyenleri de şöyle alalım;https://fanzade.com/gamerhead/oyun-inceleme/papers-please-pasaport-ve-kimlikleri-gorelim-oyun-incelemesi/ )

Dilerseniz oyunun sonlarına ait oyun rehberimize buradan ulaşabilirsiniz. https://fanzade.com/gamerhead/papers-please-oyun-rehberi/

Oyun içerisinde Steam üzerinde 6 adet gizli ve 7 adet olmak üzere toplam 11 adet achievement bulunmaktadır. Gizli achievement’lerin 5 tanesi oyunun hikayesi içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz eylemlerinize bağlı olarak gerçekleşme olup gizli olmayanlarla ise hikaye sırasında gerçekleştirmiş olduğunuz eylemlerinize göre sivillerden almış olduğunuz jetonlara aittir. 

Oyunun yapımcısıyla ilgili detaylı bilgisine buradan erişebilirsiniz. https://en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Pope

Gizli Achievement’ler

Glory to Arstotzka

Hiçbir EZIC görevini yapmayıp ülkenize bağlı kalmanız gerekmektedir. (20. Sonu gerçekleştirmeniz dahilinde alırsınız.)

Hired Rifle

EZIC için kırmızılı adamı vurmanız gerekmektedir. (23. Gün içerisinde gerçekleştirilebilir.)

Member of the Order

EZIC grubunun hükümeti devirmesine yardım etmeniz gerekmektedir (19. Sonu gerçekleştirmeniz dahilinde alırsınız.)

Snowier Pastures

Yaşan tüm aile bireylerinizle birlikte Obristan ülkesine kaçmanız gerekmektedir. (18. Sonu gerçekleştirmeniz dahilinde alırsınız.)

Too Honest

EZIC grubuna ait dökümanları Bilgi Bakanlığı müfettişine vermeniz gerekmektedir. (12. Gün içerisinde gerçekleştiriliebilir.)

Worker’s Best

5. sınıf bir apartman dairesine taşınmanız gerekmektedir. (22. Gün itibarıyle gerçekleştirilebilir.)

Token Achievement’leri

Impor Token

Oyunun 4. Gününde vize kontrol noktanıza Impor ülkesinden bir kadın gelecek (Gün içerisinde karşılaşacağınız 5. Kişi) ve oğlunu görmek için çok heyecanlı olduğunu belirtiyor. Normal şartlar altında kağıtlarında uyumsuzluk var ve kabul etmemeniz gerekiyor yine de kağıtlarındaki uyumsuzluğu kendisini belirtip, geçmesine izin verirseniz size Impor Token’i veriyor olacaktır. Uyarı: kendisinin geçmesine izin verirseniz yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı bilgilendirmesi alacaksınız.

Antegria Token

Oyunun 5. Gününde vize kontrol noktanıza Antegria ülkesinden bir erkek geliyor olacak. Gün içerisinde işlemlerini gerçekleştirdiğiniz 8. Kişi olacaktır kendisi. Kendisinin evraklarında herhangi bir sorun yok, geçmesine izin verebilirsiniz. Pasaportunu kendisine teslim ettiğinizde kendisinin arkasından eşinin geleceğini ve sizden onu da geçirmenizi rica ediyor olacak ancak kadına ait kağıtlarda uyumsuzluk var, kadına uyumsuzluğu göstermeniz gerekmekte.

Kadına uyumsuzluğu gösterdikten sonra yine de geçmesine izin verirseniz size Antegri Token’ini veriyor olacaktır, ama hemen bir uyarı: Kadının geçmesine izin verirseniz yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı bilgilendirmesi alacaksınız.

Obristan Token

Oyunun 4. , 6. , ve 8. Günlerinde Jorji Costava adında bir kişi vize kontrol noktanıza uğrayarak yalan yanlış evraklarla giriş yapmaya çalışıyor olacak. Yanlış evraklara sahip olmasına rağmen kendisinin geçmesine izin verdiğinizde size Obristan Token’ini veriyor olacak, ancak uyarı bilgilendirmesi alacaksınız. Bu token’i uyarı bilgilendirmesi almadan yapmak için oyunun 11. Gününü beklemeniz gerekmektedir. Önceki 3 geçiş denemesinden akıllanmış olacak ki oyunun 11. Gününde kendisi doğru evraklarla karşınıza tekrar geliyor olacak. Şayet kendisinin geçmesine 11. Gün izin verirseniz herhangi bir yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı bilgilendirmesi almaksızın Obristan Token’ini alabilirsiniz.

Arstotzka Token

Oyunun 12 gününde Messof Anegovych adında birisi günün 8. İşlemi olarak vize kontrol noktanıza geliyor olacak. Kendisinin geçmesine izin verebilirsiniz evraklarında herhangi bir sıkıntı yok. Pasaportunu kendisine geri verdiğinizde; kendisinin bir işletme sahibi olduğunu ve mühendis aradığını size bildiriyor olacak, bu bağlamda da size 4 adet iş kartı vererek bu kartları mühendis meslek erbaplarına vermenizi isteyecek. Oyunun 16. Gününde kendisi vize kontrol noktanıza tekrar uğrayacak, şayet oyunun 12. ve 15. Günleri arasında tüm iş kartlarını mühendislere dağıtabilirseniz size Arstotzka Token’i veriyor olacak. Uyarı: Şayet bir kişiye birden fazla kart verirseniz bu Token’i alamazsınız.

Republia Token

Oyunun 21 gününde vize kontrol noktanıza Danic Lorun adında birisi geliyor olacak. Kendisi gün içerisinde işlemlerine bakacağınız 6. Kişi, kontrol noktasına geldiğinde geçerli belgeleri olmadığını ancak kendisinden geçmesine izin vermenizi isteyecek izin verdiğinizde ise size saatini rehin bırakıyor olacak. Uyarı: Kendisinin geçmesine izin verirseniz yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı alacaksınız. Oyunun 22. ve 23. Günlerinde saati sizden satın almak isteyenler olacak. Saati hiç kimseye satmayın. 23. Gün içerisinde Danic Lorun geri dönecek, kendisine saatini geri verin o da size karşılığında rüşvet verecek ve ardından saatin çizildiğini bahane ederek söylenmeye başlayacak, ve parasını sizden geri isteyecek, fakat parayı kendisine geri verin, sonrasında önce saati sonrasında pasaportunu kendisine geri verdiğinizde sizden aldığı parayı size tekrar iade edecek. Kendisinin geçmesine izin verdiğinizde size Republia Token’ini veriyor olacak.

Kolechia Token

Oyunun 25. Gününde kontrol noktanıza 5. gelen kişi kendisinin geçmesine izin verdiğinizde size bir aşk notu verecek. Gün içerisinde kontrol noktasına gelen 7. Kişi ise depresyonda olan bir kişi olacaktır, bu aşk notunu kendisine verdiğiniz taktirde size Kolechia Token’i veriyor olacak.

United Federation Token

Oyunun 29. Gününde bir adam size kızının fotoğrafını verecek ve sizden Simon Wens’in pasaportuna el koymanızı ancak geçmesine izin vermenizi isteyecek. 30. Gün içerisinde Simon Wens vize kontrol noktasına gelecek, kendisi çocukları hedef alan bir seri katil, ve aranıyor o sebeple bu Token’i almak istiyorsanız onu tutuklamamanız gerekiyor. Şayet kendisinin geçmesine izin verirseniz yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı notu alacaksınız. Size bu isteği veren kişi gün içerisinde geri gelecek ve kendisi sizden el koyduğunuz pasaportu isteyecek. Pasaportu kendisine vermeniz durumda size United Federation Token’i veriyor olacak, ama uyarı: Eğer tekrar yanlış işlem yaptığınıza dair uyarı almak istemiyorsanız Token’i aldıktan sonra pasaporta tekrar el koyup kendisine öyle geçiş izni vermelisiniz.