MINECRAFT: Enderman Vs Bütün Evren

enderman

Minecraft oyununda tüm canlılar bir şekilde basit özelliklere sahip olup belirli yerlerde yaşayabiliyorken Endermanlar hem dünya hem nether hem de end’de nasıl var olup yaşayabiliyor? Işınlanabiliyorlar ve bunu nasıl başarıyorlar? Enderman dediğimiz bu varlıklar kimler? Ejderha ile ne gibi bir bağları var?

The End

İlk olarak bakmamız gereken yer oyunun sonu dediğimiz “The End” olacak. Burası Enderman’lerin yaşadığı ana kara, sayıları burda aşırı fazla olsa dahi popülasyonu en fazla olan canlı değiller. Burada sayısı en fazla olan canlı “Nektar Meyveleri”. Peki bu meyveler önemli mi?. Eğer Enderman’leri anlamak istiyorsak bu Nektar Meyvelerini de gözden geçirmemiz  gerekiyor, birazdan anlayacaksınız. 

Nektar Meyveleri ve Shulker’lar

Bu meyveler End’e özgüdür ve çekirdeği yoktur. Yediğiniz zaman sizi belirli çapa göre rastgele bir yere ışınlıyorlar. End boyutunda yaşayan farklı bir canlıda da bu bu özelliği görebiliriz. Shulker’lar. Hasar aldıklarında istedikleri yere ışınlanabilirler. Aslında Shulker’lar zamanında Shulker bile değillerdi. Doğal seçilim ile ortama ayak uydurabilmek için Shulker’a dönüştüler. Nektar meyveleri genlerini değiştirdi. Enderman’ler de End boyutunda doğup büyümediler. End boyutunda sıkıştılar. yaşamlarını sürdürebilmek için nektar meyvelerini yerken başkalaşım geçirdiler. Böylelikle de şu an bildiğimiz Endermanlar oldular. Enderman’ler Shulker’lardan daha üstünler. Her türlü fırlatılan nesneden ışınlanıp kaçabiliyorlar ve hatta konuşabiliyorlar.

İnciler

Önemli olan bir parça ise inciler. İnciler Enderman’leri öldürdükten sonra düşürdüğümüz nesne. Bu nesne ile Enderman’ler ışınlanabiliyorlar. Peki bu inciler nasıl Enderman’ler tarafından üretilmeye başlandı? Ne kadar oyunda görmesekte bu inciler Shulker’ın içinde üretiliyorlar. Enderman’ler Shulker’lerin içinden bu incileri nasıl alacaklar? Bu incileri alabilmek için bir sistem icat ediyorlar ve Shulker’leri üretebilir ve incilerinden yararlanabilirler.

Dünya Ve Cehennem

Enderman’ler daha gelişmiş bir portal teknolojisi için uğraşırken yanlışlıkla dünyaya açılan bir portal açıyorlar. Böylelikle ilk kez dünyaya ayak basıyorlar ve yayılıyorlar. İlk yağmur yağdığı gece zayıf noktalarını keşfediyorlar. Su. Bedenlerini yakıyor ve onları öldürüyorlar. Bu yüzden çok geçmeden kendi boyutlarına dönmeleri gerekiyor ama açtıkları portal tek taraflı bir portal olduğundan geri dönemiyorlar dünyada yaşanılması için yapılması gereken tek bir şey var. 

Yer altına sığınmak ve yağmurdan korunmak. böylelikle yer altına sığınaklar yapıyorlar. Özellikle de kendi boyutlarına gidebilmek için büyük bir portal kuruyorlar yine de kendi boyutlarına gidebilecek enerjiyi sağlayan bir kaynağı bulamıyorlar. Sonrasında  Mor portalı keşfediyorlar ve böylelikle Cehenneme gidiyorlar.

Endermanlar Cehennemde portallar için gereken bir öze ulaşıyorlar.Alev çubuğu.Bu çubuklar Blaze atlı canlıdan çıkıyor ve çubuk sayesinde portallarını açabilecek enerjiyi çıkarabiliyorlar. İnci ile Alev çubuğunu birleştirdiklerinde ise Ender Gözü dedikleri bir gözü elde ediyorlar. Bu göz ile Kendi dünyalarına gitmeleri için gereken portalı açabiliyorlar. 

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Wynncraft : Minecraft Dünyasında Yaratılmış Bir MMO

Kibir Ve Beklenilmeyen Son Alev çubuğu ve inci üretmek için Shulkerları ve Blazeleri köleleştirip onları kullanmaya başlıyorlar. Tüm bu başarılarından sonra ise daha da iyisini hedefliyorlar. Dünyadan aldıkları obsidyenleri End’e taşıyıp kuleler inşaa ediyorlar. Cehennemden topladıkları gaz gözyaşları ile kristaller yapıyorlar ve daha büyük bir canlıyı çağırabiliyorlar. Bu canlı hepimizin bildiği ejderha. Enderman bu ejderha ile onları daha ileriye taşıyabileceğini düşünse de Enderman’lerin sonu bu ejderha oluyor. Ejderha zamanla Enderman karakterleri daha güçlü bir hale geliyor ve onları kontrol etmeye başlıyor. Ondan sonra da başka kimse End’e gelmesin diye diğer bütün portalları kırıyorlar. Eğer ejderha End’den çıkmanın bir yolunu bulursa gördüğü her canlıyı kölesi yapacak. Enderman’ler zamanla köleleştiler, zihinlerini kullanmayı bıraktılar ve Enderman’lerin kurduğu imparatorluk yavaşça körelmeye bırakıldı…