Tüm Zamanların En İyi 5 X-MEN OYUNU

Bu listemizde Marvel’ın en başarılı çizgi roman karakteri ekiplerinden X-Men’in en iyi 5 oyununu konu ediyoruz. Bakın bizce en iyi X-Men oyunları hangileriymiş. İşte En iyi 5 X-Men oyunu…

5- X-Men 2:  Clone Wars

Sega Genesis için yapılan ilk X-Men oyunu oldukça zordu fakat neticede oldukça da eğlenceliydi. Oyunun teması, dünyayı ele geçirmeye çalışan uzaylı bir ırk etrafında dönüyordu ve yol boyunca karşınıza çıkan mutantları yakalamanız gerekiyordu.


4- X-Men Origins:  Wolverine

Oyunun teması filmi takip ederek orijinal konudan uzaklaşmamış fakat oyunda hikaye gerçekten sadece Logan’ın kesme-doğrama kabiliyetlerine odaklanmış durumda. Hack-n-slash’e eşdeğer modern bir oyun arıyorsanız kendinizi daha fazla yormayın.


3- Marvel Ultimate Alliance 1 & 2

Gerçek bir X-Men oyunu değil ama Ultimate Alliance oyunlarının da ondan aşağı kalır yanı yok. İlk oyunda gücünüzü adım adım artırırken ikinci oyunda buna ek olarak iki veya daha fazla kahramanı kombine edip ultra güce kavuşabiliyorsunuz.


2- X-Men:  The Arcade Game

90’lardan atari salonu müdavimlerinin hatırlayacağı gibi zamanın en iyi grafiğine sahip oyunu. Ne kadar şanslıyız ki  Xbox Live ve PlayStation Network bize şimdi jeton kaybetmeden oynama imkânı sunuyor.


1- X-Men: Legends 1 & 2

Listenin zirvesine geldik. Ultimate Alliance oyununun öncüleri olan X-Men: Legends ve X-Men: Legends  II, muhtemelen PS2 ile birlikte çıkan en iyi süper kahraman oyunları. Bu oyunların en iyi yanı ise seviyenizi arttırıp mutant güçlerinizi yükseltebiliyorsunuz.

Bonus:

X-MEN: Children of Atom


Bu oyunu es geçersek olmazdı, X-men’in dövüş oyunlarından biri olan X-men Children of Atom da, 6 X-men 6 düşman karakter içeren 12 karakterli bir dövüş oyunuydu. Hatta Street Fighter karakterleri ile karma oluşturulmuş bir dövüş oyunları da Capcom tarafından sunulmuştu.

X-men VS. Street Fighter

 

 

 

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni