Sims Oynarken Yapmamanız Gereken 5 Hata

Sims’te, Sims yaşamınızı kesinlikle kötü yönde ilerletecek pek çok hata var ama yapabileceğiniz öyle büyük hatalar var ki Sims oyunundaki yaşamınızı kesinlikle çok daha kötü yapıyor. Hatta listede yer alan hatalardan biri Sim’inizi sonsuza dek öldürebiliyor. 

Sims oynarken dikkat edilmesi husulardan 5 tanesi bu listemizde.

1)Duman Dedektörleri

smoke detectors sims

Bu listedeki en önemli unsurlardan biri; her odanıza bir duman dedektörü yerleştirmeyi unutmayın. Daha da önemlisi mutfağınıza birden fazla dedektör koyun. Eğer az sayıda dedektör koyarsanız ya da dedektörü fırından uzağa yerleştiriseniz alarm hiç çalmayabilir ve itfaiye hiç gelmeyeceği için Sim’iniz kendi kendine yangını söndürmeye çalışıp kendini öldürebilir. Bugünlerde bu şekilde Sim’ler ölmese de eskiden böyleydi. Eğer akıllıysanız mutfağınızda fırının üzerine en az 3 dedektör ve diğer her bir odaya birer dedektör yerleştirmelisiniz.

2) Uyumayı Unutmak

uyumak sims

Sim oyununda bunu yapmak çok kolay. Eğer Sim’i kontrol etmekle ve parti canavarı olmakla meşgulseniz ve tabiki hile kullanmıyorsanız uyumayı unutabilirsiniz ki bu onların rutininin önemli bir parçası. Sim’inizi içki içip dans ederek ayakta duramayacak duruma getirmek yerine eve götürüp uyumalarına izin verin ve partiye sonraki akşam devam edin.

3) Faturaları Unutmak

sims para

EA son Sims oyunlarında bunu zorlaştırmasına rağmen faturaları unutmak hala zor değil. Eskiden faturalar gizlice posta kutunuza geliveriyordu. Bu faturaları kontrol etmenin ya da ödeyebilmenin tek yolu posta kutusunu düzenli olarak kontrol etmekti ama pek az insan bunu yapıyor. Faturalar yığıldığında, evinizde gözden kaybolan şeyler dikkatinizi çekmeye başlıyor. Bu yüzden faturalarınızı düzenli ödemeyi unutmayın.

4) Çocuğunuzu İhmal Etmek

çocuklar sims

Sims’te çocuk sahibi olmak gerçek hayattaki gibi sorumluluk isteyen bir durum. Eğer bebeğinizin yatağı sizin odanızdaysa, bebek her uyandığında Sim’iniz de rahatsız olarak uyanacaktır. Ama eğer çocuk odası yaparsanız, bebek her uyandığında Sim’iniz ağlama sesini duymayacağı için uyanmayacaktır. Ve bebeğin ağlama sesine hiç tepki vermeyip kasıtlı olarak ihmal ederseniz sonunda Sosyal Hizmetler gelip bebeğinizi alıp gider. Ve Sim’iniz incinerek depresyona girer. 

5) Komşularınızı Sinirlenmek

komşu sinirlendirmek

Sims’te komşularınızın sizin hakkınızda ne düşündükleri çok önemli. Komşularınız sizin hakkınızda dedikodu yapabiliyor.Bu sizin için iyi ya da kötü olabilir.Birkaç güzel parti verip iyi arkadaşlar edinin, klüp ve barlara giderek sosyalleşin ve övünebileceğiniz bir iş edinin.