PC İçin 20 Mükemmel Hayatta Kalma Oyunu

Gloria Gaynor , “I will survive” demişti bir şarkısında, muhtemelen açlık ve susuzluk göstergeleri tamamen doluydu. Beğenseniz de beğenmeseniz de, hayatta kalma oyunu türü PC oyunları türleri arasında fırtına gibi esiyor.

Steam’e herhangi bir gün şöyle bir göz atsanız, başarılarını tekrarlamak ve geliştirmek için uğraşan hayatta kalma oyunu tutkunlarından bol bir şey göremezsiniz.

İşte en favori 20 hayatta kalma oyunu

DayZ

dayz
Dayz, hayatta kalma oyunu olarak oldukça başarılı

Zombilere karşı hayatta kalmanız gerekiyor, tabi kurtulan diğer insanların dostunuz olduğunu sanmayın.

ARK: Survival Evolved

ark

 

Dinozorların dünyasında hayatta kalıp kabile kurabilir, avlanabilir, diğer oyuncuları yağmalayabilirsiniz. Craft sistemi de mükemmel.

Don’t Starve

dont starve

 

Birçok karakterle olağanüstü şık bir hayatta kalma oyunu. İlerledikçe oyun içeriğinin derinliği sizi şaşırtıyor.

The Long Dark

the long dark

 

Kanada’da kıyamet sonrası, çevre ve hava koşullarına karşı hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.

H1Z1

h1z1

 

Zombilerle mücadele edip hayatta kalmaya çalışırken aslında diğer oyunculara daha çok dikkat etmeniz gerektiğini anlıyorsunuz.

Miasmata

miasmata

 

Yaralı bir şekilde uyandığınız, hastalık ve ormandaki garip yaratıkla mücadele ettiğiniz, FPS görüş açısını kullanan bir hayatta kalma oyunu.

Rust

rust

 

Oyuna ilk başladığınızda çıplak adamların etrafta koşturup birbirlerine taş attıklarını göreceksiniz. Dayz ve Minecraft’ın bazı iyi ve kötü yanlarını almış bir open-world hayatta kalma oyunu.

Minecraft

minecraft

 

Tek cümle ile bir şeyler inşa et, bir şeyleri parçala ve canavarlarla savaş.

Banished

banisher

 

Evler inşa et ve kışı atlatmak için köyüne yardım et.

The Forest

the forest

 

Uçağınız yere çakılıyor ve artık öfkeli yamyamlarla baş başasınız. Siz ilerlerken her zaman saldırmıyorlar; çepeçevre sarıp, hareketlerinizi izleyip, sizi çözmeye çalışıyorlar.

Lone Survivor

lone survivor

 

Ürkütücü Silent Hill’den ilham almış, korku temalı bir hayatta kalma oyunu.

Terraria

terraria

 

Minecraft’ın 2D platformdaki halinden daha az tatmin edici bir şekilde başlıyor. Keşfedilmeyi bekleyen birçok mekân ile müthiş bir keşif oyunu olarak devam ediyor.

State of Decay

state of decay

 

3. şahıs perspektifinden oynanan bir hayatta kalma oyunu. Teması zombiler olsa da diğer türlerinden farklı bir hava yakalamış.

Subnautica

subnautica

 

Okyanusun altında geçen bu oyunda açlıktan ölmemeye ve kendinizi yem yapmamaya çalışıyorsunuz.

7 Days to Die

7 days to die

 

Zombi temalı bu hayatta kalma oyunu daha çok gün ışığında topladığınız eşyalarla yeni malzemeler yaratmanız üzerine odaklanmış.

Starbound

star bound

 

Terraria’nın uzay versiyonu gibi. Yeni gezegenler keşfedip, onların kaynaklarını kullanarak hayatta kalıyorsunuz.

This War of Mine

this war of mine

 

Hayatta kalma mücadelesinde stratejiye ihtiyaç duyacağınız bu oyunda; hala devam eden savaşta, açlık ve hastalıklarla boğuşuyorsunuz.

Salt

salt

 

Bir tekne yap, yeni yerler keşfet ve bir korsana dönüş. Bir sonraki ada da seni nelerin beklediğini bilmeden denizlerde yol al.

Unturned

unturned

 

Bloklar şeklinde dizayn edilmiş bu zombi temalı oyunun düşük grafik seviyesinden rahatsız olmazsanız, gerçekten etkileyici bir dünyada iyi zaman geçirebilirsiniz.

Project Zomboid

project zomboid

 

İzomerik perspektifli bir zombi oyunu. Zombileri savuşturmak, barınak arayıp bulmak, hayatta kalmak için eşyaları craft etmek, yemek bulmak için çöpleri karıştırmak ve bunları yaparken karakterinizin moralini yüksek tutmak zorundasınız.