FALLOUT SHELTER’ın İlk Ayındaki İnanılmaz İstatistikleri

Ücretsiz oynanan Fallout Shelter ‘ın, karşı konulamaz şekilde artan popülaritesini  kutlamak için; Bethesda, oyun hakkında şaşırtıcı istatistikler yayınlandı.

Oyunun çıktığı ilk ayda, bir milyardan fazla oturum açılmış ve toplamda 29 milyon saatten daha fazla süre oynanmış. Bu süre zarfında dünyada yaklaşık 82 milyon bebek doğarken, 85 milyon da Vault oluşturulmuş.

Ve bu sadece iOS istatistikleri çünkü oyun 1 hafta öncesine (iOS ta çıkalı yaklaşık 2 ay olmuşken) kadar Android sistemlerde yer almıyordu.

Oyun, hem iOS hem de Android cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilir.

FALLOUT SHELTER Artık Android’de!

İlk olarak 1997’de piyasaya sürülen Fallout oyununu birçoğunuzun bildiğini düşünüyorum. Nükleer savaş sonrasında hayatta kalma mücadelesini anlatan bu oyuna karakteriniz vaultunun, yani sığınağının su üreticisi bozulduğu için yeni bir yonga aramak maksadıyla Wasteland denilen dış dünyaya çıkmasıyla başlıyor.

Bethesda’nın bu çok tutan serisinin dördüncü oyunu olacak olan Fallout 4’ün çıkış tarihi 10 Kasım 2015 olarak çoktan belirlenmişti bile. Hatta Pipboy Edition’ını ile verilecek olan Pip-boy (Oyunda her türlü bilgiye eriştiğiniz cihaz) sayesinde ön siparişin de epey yüksek miktarda olduğunu söylesek yalan olmaz.

Fallout 4’ün gündeme damga vurmasıyla beraber, Bethesda bir atak yaparak iOS sistem için ‘Fallout Shelter’ adı altında bir oyun çıkartmıştı. Vaultta, yani bu nükleer savaş sonrası dönemdeki sığınağınızda geçen oyun bir nevi ‘Tycoon’ kategorisine girebilir. Vaultunuza odalar yapıyor, ‘dweller’ olarak geçen, vaultta yaşayan sakinlerinizi temel özelliklerine göre bu odalara atıyor ve yaşamlarını sürdürmelerini izliyorsunuz. Böyle dendiğinde kulağa sanal bebek gibi geldiği de doğru. Benzediğini de söyleyebiliriz aslında. Belli aralıklarla vaultunuza bakarak su, yemek ve güç kaynağınızın yaşamı sürdürebilecek seviyede olduğuna emin olmanız gerek.

Fallout Shelter

Bundan tam 1 hafta önce, 13 Ağustos’ta ise Bethesda sonunda biz Android kullanıcılarını gördü ve arzularına karşılık verdi; Fallout Shelter bedava olarak Google Play Store’da yerini aldı. Fallout fanıysanız, veyahut kendi küçük bölgenizi yönetmekten zevk alıyorsanız, kesinlikle indirilmeye değer bir oyun!