Kerbal Space Program – Oyun İnceleme

Kerbal Space ProgramSquad firması tarafından geliştirilen bir uzay uçuş simülasyon oyunu. Evrenin derinliklerinde, etkileyici bir gezintiye hazır olun!

kerbals_1920x1080

Kerbal Space Program’ı kendi alanındaki diğer simülasyon oyunlarından farklı kılan çok önemli bir özelliği var. NASA, Kerbal Space Program‘ın yapımına birinci dereceden dahil olmuş. Hatta birçok astronot ve NASA çalışanı, bu uzay uçuş simülasyon oyununu oynadıklarını ifade ediyorlar. Bu da, oyunun ne kadar bilimsel ve detaylı bir içeriğe sahip olduğunu açıklıyor. Oyunun konusundan bahsedecek olursak; oyunculara, yeşil renkli ve ufak boyutlu Kerbal adı verilen uzaylıların yürüttüğü uzay programını yönetme görevi veriliyor. Ayrıca,  Kerbin gezegenindeki, Kerbal Space Center adlı uzay merkezinin ana konusu; uzay odaklı deneyler gerçekleştirerek, roketler, mekikler ve farklı uzay taşıtlarını geliştirmek.

ss_7fdc30624e35cb31f64d18550fa2857798880398-1920x1080

Kerbal Space Program, oyunculara birden fazla oynanış alternatifi sunuyor. Fakat aralarında en popüler olanlar senaryo ve serbest oyun modları. Senaryo modunda, size verilen belli görevleri yerine getirmeniz isteniyor. Roket yapımları, ihaleler, saygınlığınızı artırmanız gibi birçok farklı unsur bu oyun modunda devreye giriyor. Serbest oyun modunda ise, oyunda mevcut olan tüm parçaları dilediğiniz gibi kullanarak üretim gerçekleştirebiliyorsunuz. Birim çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı serbest oyun modu, oyuncuların ilgi odağı oluyor.

ss_fd0c8c5e507424b9c47df59c2dca3aea8e045485-1920x1080

Oyunun grafiklerinden bahsedecek olursak, beklentileri çok fazla yüksek tutmamak gerektiğini söylememiz gerekiyor. Ancak, Kerbal Space Program‘ın sahip olduğu atmosfer ve uzayın etkileyici sonsuzluğu karşısında görsel eksikliği pek de fazla hissetmiyorsunuz. Oyun,  yörüngesel hareketlerin gerçekçi fizik hesaplamalarına dayalı bir şekilde tasarlandığından dolayı, oyun mekaniği olarak oldukça zor diyebiliriz. Fakat oyunda, yeni başlayan oyunculara yön göstermek ve onları bilgilendirmek için yardımcı rehberler mevcut.

kerbal-space-full-indir

Eğer siz de, uzay uçuş simülasyon oyunlarına ilgi duyuyor ve uzayın derinliklerinde keşife çıkmak istiyorsanız; Kerbal Space Program, sahip olduğu bilimsel altyapısı ve gerçekçi atmosferiyle tam olarak aradığınız simülasyon oyunu olabilir. Oyuna, Steam üzerinden 59 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Windows
  MİNİMUM:
  • İşletim Sistemi:Windows Vista or 7
  • İşlemci:Core 2 Duo
  • Bellek:3GB RAM
  • Ekran Kartı:SM3 512MB VRAM
  • Depolama:4 GB HD space

RECOMMENDED:

  • İşletim Sistemi:Windows 8 or 10 64 bit
  • İşlemci:Core i5
  • Bellek:4 GB RAM
  • Ekran Kartı:SM4 1GB VRAM
  • Depolama:6 GB HD space
Oyun dünyasından incelemeler ve makaleler yazıyorum.