Aerofly FS 2 Flight Simulator – Oyun İnceleme

Aerofly FS 2 Flight Simulator, uçuş simülasyon firması IPACS tarafından geliştirilen ve 19 Mayıs 2016 tarihinde Steam üzerinden PC platformu  için satışa sunulan bir simülasyon oyunudur.

maxresdefault

Aerofly FS 2 Flight Simulator, bünyesinde barındırdığı birbirlerinden farklı modellerdeki uçakları, yarattığı gerçekçi grafik özellikleri ile birleştirerek uçuş simülasyon oyunseverlerinin beğenisine sunuyor. Oyun ayrıca, sanal gerçeklik gözlüğü ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Yani, joystick ve sanal gerçeklik gözlüğünüz var ise, oyundan alacağınız keyif büyük ihtimalle katlanarak artacaktır.

aerofly_fs_2_features_f

Aerofly FS 2 Flight Simulator, oyunculara birçok farklı seçenek sunuyor. Belirlediğiniz haritalardaki lokasyonlara, istediğiniz uçağı seçerek, hava durumu ve uçuş saati gibi özellikleri belirleyerek sürüş yapabiliyorsunuz. Oyunun en etkileyici özelliklerinden birisi, sahip olduğu grafik tasarımları. Kokpit içerisindeki konsolda yer alan düğmeler, gerçek hayattaki emsalleriyle bire bir şekilde denecek kadar uyumlu diyebiliriz. Gece sürüşü yaptığınızda ise çevre detayları ve şehir ışıklandırmaları da tatmin edici derecede güzel görünüyor. Bu tarz uçuş simülasyon oyunlarında grafiklerden bir nebze de tolerans verilebiliyordu. Eğer oyunun uçuş mekaniği ve hareket manevrası başarılı şekilde dizayn edilmişse, grafiklerden verilen tolerans göz ardı edilebiliyordu. Fakat Aerofly FS 2 Flight Simulator, bu algıyı değiştiriyor. Havaalanları, şehirler, uçak içi ve kokpit detaylandırmalarındaki titiz işçilik kendini belli ediyor.

ss_a46858f7cb8c32e32d6b312633aa19ef1a0d422d-1920x1080

Eğer uçak simülasyon oyunlarının bir fanatiğiyseniz, bu oyunda son derece eğlenceli vakit geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Oyun mekaniğinin ve manevra kabiliyetinin çok başarılı bir şekilde tasarlanmış olması, birçok farklı uçak seçeneğini barındırması, farklı şehir ve haritalarda gökyüzü semalarında özgürce dolaşabilme imkanı vermesi ve etkileyici grafik tasarımı ile Aerofly FS 2 Flight, tam anlamıyla bu tarz simülasyon oyunseverleri için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Oyunun erken erişim aşamasında olduğunu ve sürekli olarak yeni güncellemeler aldığını da belirtmekte fayda var. Oyuna, Steam üzerinden 75 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: 64bit Versions of Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: Intel Dual core CPU 2.4 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 3.0 compatible 3D graphic card with at least 1 GB of RAM
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible soundcard

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: 64bit Versions of Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: Intel Quad core CPU 3.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 4.0 compatible 3D graphic card with at least 2 GB of RAM
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible soundcard
Oyun dünyasından incelemeler ve makaleler yazıyorum.