JUICY REALM – Meyveler Saldırıya Geçti!

Juicy Realm, geliştiricisi SpaceCan, yayıncısı ise X.D. Network Inc. olan roguelike türünde bir oyun. Roguelike ya da Rogue benzeri oyun, prosedürel olarak oluşturulan bölümler, sıra-tabanlı savaşlar, kalıcı ölüm ve rol yapma özelliklerini içeren video oyunlarını tanımlayan oyun türüdür. Kısaca, rol yapma oyunlarının bir alt türüdür diyebiliriz.

Juicy Realm‘ın hikayesinden biraz bahsedecek olursak; meyvelerin dünyayı ele geçirdiği bir evrende hayatta kalma çabası içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Hayvan ve bitki dünyası arasındaki çizgi bulanıklaşmıştır ve besin zinciri tamamen bozulmuştur.  Meyveler, var olan bu yeni besin zincirinde artık en üst kademede yer almaktadırlar. Oyuncular ise bu meyvelere karşı savaşarak dengeyi yerine getirme uğraşına girmektedirler.

Sadece bitkiler kolları ve bacakları filizlenmeye ve benlikleri gelişmeye başladığında, insanlık, bu fotosenteze bağlı yaratıkların ortaya çıkardığı tehdidi gerçekten anlamaya başladı. Hiç kimse, bitkilerin bu büyük evrimsel sıçramayı bu kadar kısa bir sürede nasıl gerçekleştirdiklerini anlayamazdı. Bir şey kesin, şimdi insanlığın, besin zincirinin zirvesinde kalmak için mücadeleye başlama zamanı geldi! Yeni keşfedilen bitki imparatorluğunun ilk kaşiflerinden biri olarak, sürekli olarak düşmanın inine doğru ilerlemelisiniz. Kendinizi savunmak ve ana kampınızı genişletmek için yeni ekipman, silah ve kaynakları alırken tuhaf ve renkli meyveleri yenmeniz gerekiyor. Bu savaşta, bitki ordusunun ezici  gücüne tek başınıza karşı koymakta zorlanıyorsanız, birkaç arkadaşınızdan yardım isteyin ve bu garip yeni dünyanın ardındaki sırları birlikte keşfe başlayın.

Juicy Realm, tekli veya çok oyunculu oyun modlarına sahip. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte meyvelere karşı aynı saflarda omuz omuza savaşabilirsiniz. Ayrıca, oyun mekaniği olarak bir üst bakış yönlendirmesine sahip olduğundan, oyuna hızlıca adapte olabiliyor ve  hızlı bir şekilde aksiyona girebiliyorsunuz. Oyunun başlangıcında dört farklı karakter bizleri karşılıyor. Bunlardan The Ninja, Sonic The Hedgehog’a benzeyen saç stili ve BlinkStrike adlı devasa bıçağıyla benim favorim oldu.

Juicy Realm, sizleri yarattığı evrene hapsedecek derin ve etkileyici bir hikayeye sahip olmamasına rağmen, son derece tatlı oyun grafiklerine sahip. Oyun mekaniğinin de yeteri kadar basit olması da oyundan alacağınız hazzı artırıcı bir unsur. Oyuna Steam üzerinden sahip olmak için 18,50 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Windows

MİNİMUM:

    • İşletim Sistemi: Windows 7+
    • İşlemci: 1.8 GHz Processor
    • Bellek:  4 GB RAM
    • Ekran Kartı: Intel(R) HD Graphics 5500

ÖNERİLEN:

    • Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 560 series or higher / AMD HD 6870 ya da yükseği
Oyun dünyasından incelemeler ve makaleler yazıyorum.