el hijo

El Hijo – A Wild West Tale : Bir Western Macerası

Oyunumuz bir çocuğun annesini bulmasına yardım ettiğimiz Spagetti Western temasında yapılmış Gizlilik Türünde bir oyundur. Gelin hep beraber “El Hijo”nun maceralarına bir göz atalım.

Bir adam olmalı ve annemizi kurtarmalıyız!

Hikayemize başlarken oyunda bir çiftçi olan El Hijo ve annesine haydutlar saldırır. Annesi haydutlardan nasıl kaçılması gerektiğini saldırı anında El Hijo’ya gösterir ve o an için paçayı sıyırırlar. Daha sonra annesi karakterimizi korumak amacıyla bir manastıra verir. El Hijo bu manastırda bazı garipliklerin olduğunu fark eder ve serüvenimiz burada başlar.

Puzzle Oyunları mı? En sevdiğim!

Manastırdan kaçmaya çalışırken etap etap zorlandığımız, her bulduğumuz eşyayı birbiriyle ilişkilendirdiğimiz bu oyun, bize diğer puzzle oyunlarından bir farklılık sunuyor. Puzzle tarz oyunlarda bulunan o tekdüzelik bu oyunda yerini çeşitliliğe bırakıyor. Her puzzle’ı farklı bir yöntem ile geçebiliyoruz. Oyunda asıl amacımız olan annemize ulaşmanın yanı sıra, tutsak tutulan diğer çocuklara da ilham kaynağı olarak onları eğlendiriyoruz. Şiddet içermeyen ve bizi kısıtlamayan bir oyun ile karşımıza çıkan HandyGames‘e burada teşekkür etmek gerek.

Oynanış

El Hijo’nun akıcı bir oynanışı var. Örneğin; oyuna başladığınızda karşılaştığınız ilk bulmacalar sizi sıkmıyor, aksine uzun soluklu bir oynayışa sürüklüyor. Oyunda bulduğumuz eşyaların azlığı ise bir sonraki bulmacada kullanırız diyerek bizi cimriliğe sevk ediyor. Zor oyun sevmeyenler için tam kıvamında bir oyun. Oyunda bir adet sapan ve sayısız oyuncaklarımızla manastır rahiplerini kandırarak yolumuza devam ediyoruz. Yolumuza devam ederken oyundaki geçişlerle annemizi kontrol edip onun da haydutlardan kaçmasına yardım ediyoruz.

Oyunda Türkçe dil desteği olduğundan bahsetmiş miydim?

As bayrakları as as! Bu oyun Türkiye’yi es geçmeyip Türk oyuncular için Türkçe dil desteğini eklemiş. Türk oyuncularımızın olmazsa olmazı “Abi oyunda Türkçe dil desteği olacak!” nidalarına kulak verildi mi bilinmez ama bizim tarafımızda oynamamak için bir bahanemiz olmadığı kesin.

Oyun bize ortalama kaç saat oynanış sunar ?

Oyun 29 bölümden oluşuyor. Bize zamanın dolu dolu ve her an neyin çıkacağını bilmediğimiz ortalama 20 oyun saati sunuyor.