XENOBLADE CHRONICLES: DEFINITIVE EDITION – Yeni Fragman Bize Oyun Hakkında Bilmemiz Gereken Her Şeyi Anlatıyor

Xenoblade Chronicles Definitive Edition

Nintendo ve MonolithSoft, piyasaya sürülecek olan Xenoblade Chronicles: Definitive Edition için kapsamlı bir fragman yayınladı ve bu da bize oyun hakkında bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor.

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition ufukta göründü. Aslında bu oyun Wii’nin klasik rol yapma oyununun gelişmiş versiyonu. 29 Mayıs Cuma günü dünya çapında mağaza raflarındaki yerini alacak  ve oyuncuların oyunun nefes kesici açık dünyasına dalmalarını sağlayacak.

Nintendo Wii’de orijinal Xenoblade Chronicles‘ı oynayanlar, oyunun hikayesini ve unutulmaz karakterlerini zaten biliyorlar. Çoğu oyuncu Shulk’u gerçekten biliyor ve seviyor çünkü Super Smash Bros. 3DS / Wii U’da savaşçı olarak tanıtılan karakterlerden biri. Tabii muhtemelen karakterin arka yüzünü bilmeyenler de vardır.

Shulk, Fiora, Dunban veya efsanevi Monado kılıcı hakkında hala bir şey bilmeyenler için, Nintendo ve MonolithSoft bize Xenoblade Chronicles: Definitive Edition hakkında bilmemiz gereken her şeyi anlatan yeni bir fragman paylaştı.

Bu fragman bizlere karakterler, büyük açık dünya ve genel hikaye dışında oyunun en önemli yönü olan savaş sistemi hakkında eşsiz bilgiler vermekte. Hali hazırda Xenoblade serilerinde olan bu sistem ilk başlarda karışık gelse de birkaç savaş sonrasında adeta çocuk oyuncağı gibi.

 

MONOLIFTHSOFT’un Xenoblade Chronicles oyunu, aslında 2012 yılında Wii konsoluna gelmişti. Şimdi de Nintendo Switch ile yeniden doğuyor. Shulk ve Fiora’nın maceralarını konu alan oyun bu ay Nintendo Switch’e gelecek.