“XBOX GAME PASS”, ROCKET LEAGUE Oyuncu Sayısına Doping Etkisi Yaptı

Şubat 2017′ de tanıtılan Xbox Game Pass programı kapsamında oyuncular aylık 29 TL’ ye 100’den fazla Xbox 360 ve Xbox One oyununa sahip oluyor. Program kapsamında her geçen gün oyun sayısı artmaya devam ediyor. Program duyurulduğunda konu hakkında ” Oyunlar için Netflix ” programını geliştirmek ve yaymak istediklerini belirten Xbox’ ın patronu Phil Spencer, görünüşe göre bu konudaki hedeflerini gerçekleştirmişe benziyor.

xbox game pass

Yaptığı röportajlarda Xbox Game Pass programı başladıktan sonra oyuncuların Xbox’da daha fazla zaman geçirdiklerini ve daha fazla oyun alışverişi gerçekleştirdiklerini gördüğünü ve bunun kendisi şaşırttığını belirten Spencer’ ın açıklamalarını doğrular nitelikte bir haber de bugün Rocket League’ den geldi.

Geçtiğimiz günlerde  Game Pass programına katılan popüler yapım Rocket League, Xbox’ da en çok oynanan oyunlar listesinin en üst sırasında kendine yer buldu.

Xbox Game Pass abonelik servisini, aylık 29 TL’ye PC ve Xbox One konsolunda kullanabilir, program içerisindeki oyunları %20 indirimle satın alabilirsiniz. Abonelik servisine her ay yeni oyunlar eklenmeye devam ediyor.