Blizzard Korsan WOW Sunucusu Nostalrius’u Kapatıyor

World of Warcraft’ı uzun süredir oynayan bazı oyuncuların, oyunun genişlemesi Azeroth’u kurmak yerine korsan sunucu  Nostalrius’u oynamayı tercih ettikleri ortaya çıktı. Oyunun geliştiricisi  Blizzard, buna daha fazla müsaade etmeyerek adı geçen sunucuları kapatma kararı aldı.

nostalrius-wowEurogamer’ın haberine göre, The Nostalrius Begins ekibi web sitelerinde yayınladıkları haberde, Blizzard’ın talimatıyla avukatların host şirketi OVH’den verdikleri hizmeti durdurmasını istediklerini açıkladı.Sunucular bir haftadan az bir süre içinde çevrim dışı olacaklar.

Takım yaptığı açıklamada:

“Belgeler elimize ulaştıktan sonra takımı ve oyuncuları sunucunun geleceği hakkında bilgilendirmeye karar verdik. Gönüllü olarak tutkuyla ve tüm zamanımızı bu işe adayarak konuyla ilgileneceğiz.”dedi.

Begins PVP, N Begins PVE, TBC ve tüm diğer sunucular 10 Nisan’da kapanacak.

Sunucunun arkasındaki ekip, sunucunun geleceğini düşünerek kaynak kodlarını ve anonimleştirilmiş oyuncu datasını halka sunacağını açıkladı ve “Kendi sunucunuzu yaratmanız adına  ihtiyacınız olan her şeyi karşılamak için elimizden geleni yapacağız sadece artık buna liderlik etmeyeceğiz.” dedi.

Yazıda ayrıca’’ Burada görkemli günler geçirdiğinizi hissedip hissetmediğinizi bilmiyoruz ama umarız oyundan güzel anılarla ayrılıyorsunuzdur.’’dendi.

Nostalrius aşağı yukarı bir yıldır piyasada ve 800bin kayıtlı hesap ve 150bin aktif oyuncuya sahip. The Nostalrius Begins, WOW’daki yasal sunucuları desteklemesi için Blizzard’a bir dilekçe sundu. Dilekçe yayınlandığı tarihte  33,856 imzaya ulaştı.