WORLD OF WARCRAFT CLASSIC Geliyor! Hazır mısınız?

World of Warcraft Classic geliyor; ne zaman geleceğini tam olarak bilemiyoruz belki ama oyun geliştiricilerinin karşılaştığı bazı zorluklardan ve başarılardan anladığımız kadarıyla bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Dev Watercooler’ın bir blog yazısında, Blizzard oyunun prototipi hakkında birkaç detaydan bahsetti ve World of Warcraft hayranlarına oyunun vanilya versiyonunu yapacaklarına dair güvence verdi.

“Klasik oyunu geri yükleme süreci kolay değildir ve bunu doğru yapmak için zaman ve çaba sarf etmeniz önemlidir. Bu süreçte, çok sayıda oyun sürümü, veri ve kod üzerinde yoğunlaşmanız gerekir. Yıllardır yaptığımız tüm değişiklikleri titizlikle inceledik.”

Blizzard’ın dev ekibi şunları da yazdı:

“Yaptığımız bunca çalışma, sonunda çok daha optimize edilmiş ve kararlı bir platformda otantik bir klasik deneyimi yeniden yaratmamıza izin vererek gecikme ve istikrar sorunlarından kaçınmamıza yardımcı olacak. Geliştirmelere ek olarak, modern anti- hile/bot tespit sistemi, müşteri sistemi ve Battle.net entegrasyonu ve bunun gibi birkaç değişiklik ana oyun deneyimini daha da güzelleştirecek.”

WORLD OF WARCRAFT CLASSIC

Blizzard, ilk WoW Classic protitipinin temel olarak Patch 1.12: War of Drums’un çeşitli arşivlerinden ve kaynak kodlarından yeniden oluşturulduğunu söylüyor. Bu, bazı önemli sorunları ortaya çıkardı: oyunun çökmeleri, modern video kartlarıyla ilgili sorunlar, Blizzard’ın mevcut giriş sistemi ile uyumsuzluklar ve daha fazlası… Geliştiriciler, oyunun modern kodlarını tüm yapısal geliştirmeler kullanılarak ikinci bir prototip oluşturulduğunu, bu da 1.12 sürümünün modern makinalarda stabil bir şekilde çalışmasına olanak sağladığını dile getiriyor.

Blizzard ilk olarak World of Warcraft Classic’i Blizzcon 2017’de duyurmuştu. Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi ayrıntılar karşımıza çıkacak!