WB’den JOAQUIN PHOENIX’li THE JOKER Filmi İle İlgili Bazı Detaylar Var

Dünya çapındaki çizgi roman tutkunları, yaratılışından ve bir çok iyi sebepten dolayı Joker‘e takıntılı. Aynı zamanda film tutkunları da yıllardır birçok başarılı aktörün Joker’i canlandırmasından dolayı karaktere karşı sempati besliyorlar. Bir de uzun yıllardır Mark Hamill‘in hem animasyonlarda, hem oyunlarda Joker’e hayat vermesi ister istemez karakterin popülerliğini arttırdı. Şimdilerde ise Warner Bros. baş rolünde Joaquin Phoenix‘in oynadığı Joker filmi ile ilgili küçük detaylar paylaştı.

Joaquin Phoenix
Todd Phillips

İlk paylaşımlar aslında biraz tepki çeker nitelikteydi. Düşünsenize çizgi roman dünyasının en karanlık, en psikopat, en kötü karakterinin filmini çekmeye hazırlanıyorsunuz, The Joker filmi 55 Milyon $’lık bir bütçe ayırıyorsunuz ve yönetmeniniz Todd Phillips!?!?!? Okuyucular ve izleyiciler en doğal hakları olarak Twitter’dan “Hayırdır ?” diye soruyorlar. Mesleki hayatının çoğunu komedi yönetmenliğine adamış ve en iyi işi “The Hangover” olan bir yönetmenden bahsediyoruz. Warner Bros. bu tercihi ile işini ciddiye almıyor gibi duruyor ve film yayınlanmadan bizleri ön yargılı olmaya itiyor… 

The Joker filminin konusu ne olacak?

Şu an için filme ilgili açıklanan diğer bilgilerden biri ise filmin konusu. 1980’lerde geçecek olan filmde başarısız bir komedyen olan karakterin ilk günlerine döneceklermiş. (Abi bu zaten Killing Joke çizgi romanında anlatıldı, yetmedi muazzam bir animasyonunu yaptılar hatta Mark Hamill seslendirdi diyerek klavyemi yumruklayasım geliyor!)  Açıklanan bilgiler arasından en önemli olanı ise kafaların karışmaması için filmin DCEU‘ya dahil olmayacak olması,  DC Dark veya DC Black adlı yeni bir marka altında yayınlanacak.(Bu eğer farklı bir DC sinema evreninin başlangıcı ise bir çok karakterin orijin hikayesini görmeye hazır olmalıyız.) 

THE JOKER Filmi

Bu film, biz DC hayranları için en tanınmış karakterlerinden birinin bir başlangıç ​​öyküsünü anlattığından dolayı, ne kadar yönetmeni ve konusu ile ilgili bizleri öfkelendirse bile, içimizin kıpır kıpır olmasını sağlıyor. Düşünsenize Joker, kötü adam olmanın sözlük karşılığı ve beyaz perdede onu, ona özel olarak izleyebilecek olmamız sizce de çok heyecan verici değil mi ?

The Joker, DC’nin en ünlü kötü adamlarından biri olmasına rağmen ilk kez bir solo film ile izleyeceğiz. 

Joker hakkında daha fazla bilgi için

 

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...